Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

wyciskarki soku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 11:47

Mam pytanko...czy któraś sporządza w domu soki wszelakie za pomocą wyciskarki?Słyszałam,że to lepsze jest od sokowirówki,że soki z wszystkiego co sie da można wyciskać...tzn.owoce wszelkiej maści,warzywka i zioła.Myślę o zakupie tego cuda ale kompletnie nie wiem nic w tym temacie.Jeśli któraś ma i używa bądź nie używa albo wogóle posiada jakąś więdzę wtym temacie to proszę o podzielenie się nią ze mną.Będę niezmiernie wdzięczna i zobowiązana.Dziękuję.a tak serio sama też poszukam w necie i sklepach bo bardzo mnie zaitrygował ten temacik. :mrgreen:



#2 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4761 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 11:51

Ja używam na razie tylko ręcznej do cytrusów. Ale z chęcią bym nabyła inną, do wszystkiego. 

Na razie nie jest to mój priorytet. I nawet nie wiem jak takie cudo działa. To jest tzw sokowirówka? 



#3 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 15:06

Wlasnie nie...sokowirówkę mam,podobno wyciskarka nie oddziela miąższu od soku tylko ten sok jest treściwy i nie odarty z witamin i minerałów oraz błonnika i pektyn coś w ten deseń.Piłam już takie soki na mieście ale są nieziemsko drogie,ok 13zł za niecały litr coś koło pól litra chyba.Taki sok byl gesty,smaczny ,  owocow i bardzo pożywny.



#4 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 19:13


.czy któraś sporządza w domu soki wszelakie za pomocą wyciskarki?

Ja sporządzam takowe :mrgreen:


Słyszałam,że to lepsze jest od sokowirówki,że soki z wszystkiego co sie da można wyciskać.

Też słyszałam, że jest lepsza od sokowirówki, ponieważ więcej jest witamin w takim soku. Nie wiem w ile tym prawdy ale tak słyszałam.

 

Ja kupiłam niedawno taką wyciskarkę. Soki robię z grejpfutów i pomarańczy. Jest pyyyyyszny, w ogóle nie do porównania z kupnymi sokami. Faktem jest, że żeby zrobić jedną szklankę soku pomarańczowego trzeba wycisnąć z 5 pomarańczy więc taki tani interes też to nie jest ;-)


Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#5 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4761 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 20:25


Faktem jest, że żeby zrobić jedną szklankę soku pomarańczowego trzeba wycisnąć z 5 pomarańczy więc taki tani interes też to nie jest
Ja wyciskając ręcznie sok to z 2 pomarańczy robię całą szklankę bez miąższu ;)

 

Ile takie coś kosztuje?



#6 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 20:28


Ile takie coś kosztuje?

Ja kupiłam w promocji w Lidlu za  nieco ponad 30 zł ;-)


Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#7 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 21:54

słyszałam o sokowniku , ale o czyms takim  to nie.


czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#8 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 08:04


ale o czyms takim to nie.

To nie żaden najnowszy hit technologii. Po prostu są 2 wymienne główki w zależności od wielkości owocu. Kroi się pomarańczę na pół i potem wciska jakby w tą główkę. Wtedy uruchamia się taki elektryczny mechanizm który sprawia, że główka zaczyna się kręcić i wyciska sok z miąższem ;-) U mnie jest taka siatka która oddziela sok od miąższu, ale potem można sobie go do soku dorzucić z tej siatki ;-)


Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#9 iwonaryki

iwonaryki

    Prawdziwa miłość , nie zna granic .

  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja..
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 12 marzec 2014 - 11:56


Po prostu są 2 wymienne główki w zależności od wielkości owocu. Kroi się pomarańczę na pół i potem wciska jakby w tą główkę. Wtedy uruchamia się taki elektryczny mechanizm który sprawia, że główka zaczyna się kręcić i wyciska sok z miąższem U mnie jest taka siatka która oddziela sok od miąższu, ale potem można sobie go do soku dorzucić z tej siatki

 

Moja ciocia miała takie urządzenie , jak byłam mała to jak chodziliśmy z całą rodziną do mojej kochanej babci to zawsze u tej mojej cioci takie świeże , soki z pomarańczy głównie piliśmy :-) kiedyś nawet u mnie w domu rodzinnym , takie urządzenie było jak mój synek się urodził to bardzo się przydało  :-) . 


Synek 13 lat , córeczka 7 lat , córeńka 6 lat .
[*]Nasz aniołek 04.06.2016r.[*]9tc
iv09vcqgirxd72tg.png
28.09.2013r. Ślub Cywilny ❤❤❤ .
26.11.2017r . Ślub Kościelny ❤❤❤.

#10 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 06:00

<ookk> Oglądałam w internecie wyciskarki do wszystkich owoców,są drogie...od ok400-500 do nawet 1800zł w zależności od wielkości,możliwości tj.do wszystkich warzyw i owoców i ziół i producenta.Sok z sokowirówki jest spieniony i ogrzany bo sokowirówka ma dużo większe obroty,wyciskarka ma tych obrotów mniej i poza tym ciszej pracuje i co jeszcze?aha...działa trochę i ma taką budowe jak maszynka do mięsa plus sitko tj. napierw mieli produkty a potem dociska do sita i do końca wyciska sok.Sok jest chłodny i pyszny pełen witamin i ma piękną barwe...no...tyle się dowiedziałam i szukam modelu,niedrogiego w sam raz dla mojej rodziny bo pan mąż pił takowy soczek i zachwycony jest i ...no słowem jest na TAK> <jupi>  <jupi>


Użytkownik gogi edytował ten post 14 marzec 2014 - 06:00


#11 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 22:54

@inqaa ale ta twoja wyciskarka to chyba tylko do cytrusów co?

@gogi zaintrygowałaś mnie tym co piszesz, bo ostatnio przeprosiłam moją sokowirówkę i zaczęłam robić 'zdrowe' soki. A przynajmniej w założeniu takie miały one być. Muszę poszperać na temat tej wyciskarki


201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#12 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6718 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 23:05


ostatnio przeprosiłam moją sokowirówkę i zaczęłam robić 'zdrowe' soki.
ja też. Marchwiowo - jabłkowe, i jabłkowo-pomarańczowe, bo akurat takie miałam owoce na stanie :D 

 

jedyne czego nie lubię w tych wyciskanych sokach to tej pianki wstrętnej :/ 


"You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth."

#13 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 08:50


@inqaa ale ta twoja wyciskarka to chyba tylko do cytrusów co?

tak, tak no tylko do cytrusów. ;-)


Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#14 Shea

Shea
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 12:54

Ja kupiłam sobie niedawno wyciskarkę bo przeliczyłam że kupno soków z ogromną ilością cukrów i innego badziewia plus jednodniowych kompletnie się nie opyla....



#15 Uchati

Uchati
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 14:48

Potwierdzam, wyszłam z tego samego założenia ;)



#16 Shea

Shea
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:53

Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama na świecie. Chociaż teraz można zauważyć duży boom na wyciskarki, chyba zrobiły się modne razem ze zdrowym odżywianiem ;)



#17 Uchati

Uchati
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 11:27

Modne nie modne warto mieć niż truć się chemią...



#18 Shea

Shea
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:30

To prawda, o ile masz pieniążki na to żeby wydać ;)



#19 Uchati

Uchati
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 10:54

A ty Shea jaką masz?



#20 Shea

Shea
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 13:15

A ty Shea jaką masz?

Załączone miniatury

  • IMG_20161219_124205.jpg






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych