Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Odżywki do paznokci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 10:53

Nail Therapy EVELINE 8w1 total action  wyczytalam duzo dobrych opini ale tez i pare zlych...ze przez jakis czas wszystko dobrze, pieknie, cudnie.A pozniej porazka.

pare osob pisze o niejakiej onycholizie ktorej sie po tym nabawilo 

i taki przyklad

+ początkowo bardzo poprawiła stan paznokci (ale tylko początkowo!)

Minusy:
- powoduje nieprzyjemny ból paznokci i palców
- paznokcie się rozwarstwiają i łuszczą, łamią
- pod paznokciami powstają małe krwiaki

Odżywkę poleciła mi koleżanka, a że moje paznokcie były w opłakanym stanie, to postanowiłam spróbować.
Używałam jej jako bazy pod lakier kolorowy, a co jakiś czas zgodnie z zaleceniami, pokrywając paznokcie codziennie kolejną warstwą. Ze względu na to że jakiś czas temu pracowałam fizycznie i paznokcie w tym czasie były bardzo zniszczone nie powiązałam ich uszkodzeń z tą odżywką, zwłaszcza, że początkowo naprawdę poprawiła ich kondycję, mimo bólu palców, który towarzyszył mi zawsze po jej nałożeniu.

Teraz moje paznokcie nie są narażone na żadne czynniki szkodliwe, a są w fatalnym stanie. A nakładanie odżywki wręcz to pogarsza. Zaczęłam zastanawiać się dlaczego.

Moje paznokcie zawsze rozdwajały się na końcówkach i były cienkie i łamliwe. Teraz rozwarstwiają się praktycznie na całej powierzchni, i w niektórych miejscach pozostała z nich tylko cienka błona. Zaczęły żółknąć na końcówkach. Oprócz rozwarstwiania się „dużymi płatami” zaczęły się jakby łuszczyć na całej płytce, zwłaszcza po bokach. Dodatkowo bolą i powstają na nich, czy pod nimi małe krwiaki. Paznokcie praktycznie przestały rosnąć.

Okazało się, że jest to spowodowane tą właśnie odżywką. Opakowanie się praktycznie skończyło, więc przestałam ją używać i widzę poprawę. Nigdy więcej nie zastosuję tej odżywki. Mimo początkowego „ cudu” nie polecam jej nikomu, bo robi więcej szkód niż pożytku.

I znów muszę stwierdzić, że gdybym wystawiła ocenę tej odżywce na początki opakowania, byłaby ona całkowicie inna i bardzo pozytywna. Po skończeniu opakowania jestem zdecydowanie na NIE.

wizaz.pl

no ale pewnie to jak z wszystkim, jednemu zaszkodzi...inemu pomoze

Co do olejku rycynowego to  wyczytalam ze moze wysuszac. Ostatnio uzywalam altera ktory jest mocno chwalony, i nic. A wrecz przeciwnie. 

teraz kupilam tabletki ktore pomagaja @karatetyka zobaczymy.

Moja pazurki sa cienkie, miekkie, rozdwajaja sie, dlonie suche..

Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#2 Blondynka88

Blondynka88
  • Użytkownik
  • 1351 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 11:07

Nail Therapy EVELINE 8w1 total action  wyczytalam duzo dobrych opini ale tez i pare zlych...ze przez jakis czas wszystko dobrze, pieknie, cudnie.A pozniej porazka.
Ja jestem z niej zadowolona. Obgryzam paznokcie (ostatnio zapuszczam i nie wiem ile wytrwam) i mam bardzo słabe.

Po tej odżywce szybciej rosną i są o wiele twardsze, nie łamią mi się tak jak wcześniej (jak coś zapuściłam). 

Nie bolą mnie palce ani nic. 

Dla mnie same + + +. 

nixqp2.png

#3 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 12:17

Ja stosuję od jakiegoś czasu tę odżywkę eveline 8w1

jak się stosuje to jest dobra, paznokcie są bardziej twarde, ale mojej koleżance właśnie zżółkła płytka paznokcia od niej i teraz musi ciągle malować paznokcie bo brzydko to wygląda :roll:

aczkolwiek, u nas sprzedaje się bardzo dobrze

#4 taniax

taniax
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 12:31

Ja uważam że nic tak nie utwardza (oczywiście doraźnie) paznokci jak ciągłe ich malowanie, ja od paru lat mam zawsze pomalowaną płytkę i nigdy mi się nie łamią.

Pokrywam dwoma cienkimi warstwami lakieru + top coat.

aha i jeszcze mam sprawdzony patent, maluje top coatem paznokcie od spodu by je dodatkowo utwardzić, sprawdza się w 100%.

Użytkownik taniax edytował ten post 20 listopad 2013 - 12:40

#5 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2338 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 12:31

Nail Therapy EVELINE 8w1 total action

Ja słyszałam tylko same plusy na jej temat. Sama jeszcze nie próbowałam, więc zdania nie mam.

Ja stosuję odżywkę z Avonu. I jest ok.

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

#6 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 16:31

eveline 8w1

Jak dla mnie najlepsza odżywka do paznokci. Miałam po nich mega twarde paznokcie, skonczyl sie problem rozdwojonych końcowek.

A płytki żółtej po nim też nie miałam.

Aktualnie używam Szkła Bioaktywnego. Super utwardza pazurki i ma fajny mleczny kolorek :)

Polecam.

0002CAESWWVNNDVC-C102.jpg

“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#7 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 07:21

I ja słyszałam wiele dobrych opinii, ale niestety- po jej nałożeniu moje paznokcie bolały mnie, jakoś szczypało pod nimi... Szybciej zmywałam niż nałożyłam- gdyby piekł mnie jeden paznokieć, ale bolały wszystkie <bezradny>

Ale ja też z Eveline używam Diamond Hard.

#8 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3552 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 07:58

I znów muszę stwierdzić, że gdybym wystawiła ocenę tej odżywce na początki opakowania, byłaby ona całkowicie inna i bardzo pozytywna. Po skończeniu opakowania jestem zdecydowanie na NIE.

A ja jestem po kilku opakowaniach i nadal bardzo sobie chwalę. Nic nie bolało, nie szczypało, a paznokcie ładne, zdrowe i błyszczące.  ;-)

Także to chyba zależy od indywidualnych cech człowieka. 

tabletki

Tak konkretnie, jak ta odżywka, to jeszcze mi chyba żadne tabletki nie pomogły. 

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#9 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 16:56

Aktualnie używam Szkła Bioaktywnego. Super utwardza pazurki i ma fajny mleczny kolorek
mialam, i nic nie dalo. Moze zalezy w jakim stanie mialas pazurki bo ja w kiepskim

moze zaryzykuje, zobaczymy czy cos da 

po jej nałożeniu moje paznokcie bolały mnie,
ale tylko paznurki tak? tak nie ze dlonie ??

dzis kupilam, zaczelam dzialac. Zobaczymy. Do tego olejek na skorki. ( musze oduczyc sie ich wycinania)

#10 Findmysky.

Findmysky.

słaba, ale udźwignie

• Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 00:01

Dla mnie najlepsza, chociaż też słyszałam wiele negatywnych opinii. Nie wiem od czego to zależy. Może zbyt częste używanie tej odżywki wpływa źle na stan paznokcia? Ja używam jej sporadycznie pod lakier, a gdy widzę poprawę to przestaję malować tą odżywką i mam na długi czas piękne, mocne paznokcie.

''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#11 Histeria:)

Histeria:)
  • Użytkownik
  • 826 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Wzrost:w sam raz:P
  • Włosy:brąz
  • Stan:Jeszcze panna...
  • Partner:K.
  • Nastrój:Brak
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 23 listopad 2013 - 16:40

Eveline 8 w 1- bardzo dobra odżywka, naturalnie mam bardzo cienkie, a przez to łamliwe paznokcie, a ona mi je doskonale utwardziła.zwykle miałam tak,że moje paznokcie dorastały do pewnego momentu a potem zawsze jakiś się łamał- teraz jak sama nie opiłuję to tak sobie rosną i rosną :)

Raz poczułam szczypanie pod płytką, ale zapewne dlatego,że nałożyłam 3 warstwy- jak  zwykły lakier i to chyba było za wiele.

Sajuri, może taka zła kondycja paznokci to wynik wycinania skórek ? Ja nigdy tego nie robię, bo kosmetyczka mnie nastraszyła :P

#12 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 21:57

Eveline 8 w 1- bardzo dobra odżywka

Jestem tego samego zdania.

Bardzo mi pomogła przywrócić do życia paznokcie po ściągnięciu żelów. Niczego złego nie zauważyłam, paznokcie są mega twarde, nie łamią się (choć nie używam zgodnie z zaleceniami, tylko jak mi się przypomni)

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#13 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 09:45

Histeria a co Ci powiedziala ? Ja uzywam jej od tygodnia i juz poprawa ,pazurki rosna,sa troche twardsze ladniejesze.Byloby super gdyby wkoncu cos na nie pomoglo.No i nic nie boli nie szczypie

#14 Histeria:)

Histeria:)
  • Użytkownik
  • 826 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Wzrost:w sam raz:P
  • Włosy:brąz
  • Stan:Jeszcze panna...
  • Partner:K.
  • Nastrój:Brak
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 28 listopad 2013 - 13:17

Że jak się za bardzo wycina albo nieumiejętnie to można uszkodzić macierz- paznokcie krzywo rosną, mogą mieć przez to grzybicę i zrobić się cieńsze.Moja siostra akurat nie wycinała skórek, ale jak np. czytała książkę to wiecznie trzymała kciuk w buzi i jak się denerwowała to  skubała skórki i uszkodziła sobie tą macierz. Ma teraz kciuk w podobnym stanie jak ten na zdjęciu.

...

Załączone miniatury

• paznokć.jpg

#15 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 13:40

@Histeria:) dzieki za wyjasnienie. Od paru dni dalam im spokoj, jest poprawa.

Czy paznokcie beda kiedys mocne i twarde zobaczymy. Narazie jest lepiej. Ale chyba nie ma sie co nastawiac

Stosuje odzywke, biore witaminki ale jesli problem tkwi gdzies indziej to nic to zbytnio nie da 

#16 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 13:18

uzywam tej odzywki z ok 3 tygodni moze , i pazurki sa twardsze, ladne,n ie rozdwajaja sie . Wkoncu jestem zadwowolona.

mam tylko nadzieje ze efekt jest dlugotrwaly, bo czytalam ze to tylko tak na poczatku jest super

A jak dlugo uzywaliscie odzywki ?

#17 Janina

Janina

franca

• Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 18:20

@Sajuri  jak pazurki?

Ja też jestem zadowolona z Eveline 8 w 1, z tym, że ja używam jej od czasu do czasu przez okres 6-8 tygodni tak jak zlecają 1 warstwa na 1 dzień i po 4 zmywanie itd.

Na ulotce jest napisane, że w przypadku pieczenia nie stosować bo może to być reakcja alergiczna jakaś, więc nie do końca rozumiem te negatywne opinie. To skoncentrowana odżywka więc niektórym bardziej wrażliwym długie stosowanie pewnie nie służy dobrze.

Mi się paznokcie rozdwajają przy długotrwałym malowaniu więc raz na rok stosuję taką odżywczą kurację. Później wracam do zwykłego malowania czyli podkład, lakier i utwardzacz.

Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

#18 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 18:39

To skoncentrowana odżywka więc niektórym bardziej wrażliwym długie stosowanie pewnie nie służy dobrze.
ona cos tam zawiera, czego niektórzy nie tolerują. Zresztą, sama miałam przez nią przeboje. Paznokcie czerwone, wrażliwe na dotyk. Objawy ustąpiły dopiero po jakims miesiącu od odstawienia... Ale i tak sobie ją chwalę, bo dopiero ona dała radę moim rozłażącym się pazurom ;-)

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#19 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 19:01

@Janina bylo pieknie ale przez chwile. Pozniej bylo jeszcze gorzej

ogolnie staram sie olejowac je, uzywac rekawiczek....jak sprzatam

#20 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 13 sierpień 2014 - 20:17

Ja też jestem zadowolona z Eveline 8 w 1,
Tez uważam ze jest swietna. Paznokcie mimo długosci nie łamą się i nie rozdwajają. Ja ją czasam stosuje jako utrwalacz.

Love Love Love