Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Pistorius śmiertelnie postrzelił swoją dziewczynę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 14 luty 2013 - 11:12

Oscar Pistorius śmiertelnie postrzelił swoją narzeczoną. Biegający przy pomocy specjalnych protez lekkoatleta pomylił dziewczynę z włamywaczem. Ta przyszła z niezapowiedzianą wizytą. Chciała zrobić walentynkową niespodziankę.

Do tragicznej w skutkach pomyłki doszło w domu Pistoriusa w Pretorii. Lokalne media podają, że Reeva Steenkamp - znana w RPA modelka i aktorka - została postrzelona w głowę i ramię.

Gdy weszła do domy lekkoatlety, ten myślał, że to napad. Nie udało jej się uratować.

Paraolimpijską gwiazdę przesłuchano i zaraz potem aresztowano.

- Znaleźliśmy pistolet kaliber 9 mm. 26-latek został zatrzymany - potwierdza KatlegoMogale z policji w stolicy RPA.

Republika Południowej Afryki ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników przestępczości. Wielu mieszkańców zaś posiada broń, by bronić się przed włamywaczami.
Kontrowersyjny fenomen

Oscar Pistorius to fenomen w sportowym środowisku. W dzieciństwie amputowano mu nogi, ale od lat biega - dzięki protezom z włókna węglowego - ze zdrowymi sportowcami. Na ostatnich igrzyskach w Londynie w biegu na 400 metrów dotarł do półfinału.

W stolicy Anglii był na swoich pierwszych igrzyskach. Chciał pobiec z pełnosprawnymi również cztery lata temu w Pekinie, ale zamiast na treningach musiał skupić się na walce z Międzynarodową Federacją Lekkiej Atletyki (IAAF). Federacja uznała, że używane przez niego protezy nie tylko wyrównują jego szanse z konkurencją, ale również go faworyzują - stanowią technologiczny doping.

Niepełnosprawny lekkoatleta nie poddał się. Odwołał się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Opłaciło się, bo Lozanna przyznała mu rację. Było jednak za późno, aby przygotować się na tyle, by zagwarantować sobie olimpijską kwalifikację. Mimo to nie załamał się i wziął się do pracy.

Dwa lata temu pojechał z reprezentacją RPA na lekkoatletyczne MŚ w Daegu. W Korei Płd. zdobył srebrny medal w sztafecie (w finale jednak nie pobiegł).

Z igrzysk paraolimpijskich w sumie przywiózł sześć medali, w tym pięć złotych.

źródło: tvn24.pl

#2 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 14 luty 2013 - 13:13

Oscar Pistorius śmiertelnie postrzelił swoją narzeczoną. Biegający przy pomocy specjalnych protez lekkoatleta pomylił dziewczynę z włamywaczem. Ta przyszła z niezapowiedzianą wizytą. Chciała zrobić walentynkową niespodziankę.

Jakby nie patrzeć, niespodziankę zrobiła :-P
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#3 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 14 luty 2013 - 13:19

Jakby nie patrzeć, niespodziankę zrobiła :-P

Myślę, że on jej większą...

A tak na poważnie, ciekawa jestem co z nim dalej będzie, z jego karierą. W końcu to był po prostu naprawdę nieszczęśliwy wypadek. Mozna dyskutować o zasadności uzycia broni, ale podobno biali w RPA sa mordowani przez gangi bardzo często, więc jak usłyszał, że mu ktoś majstruje przy drzwiach...

#4 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 14 luty 2013 - 13:24

ale podobno biali w RPA sa mordowani przez gangi bardzo często, więc jak usłyszał, że mu ktoś majstruje przy drzwiach...

Moja koleżanka ma rodzinkę w RPA i co ona opowiadała, to przechodzi ludzkie pojęcie :roll: Są dzielnice, gdzie biali nawet do sklepu 100 metrów dalej poruszają się samochodem, bo strach. A włamania do domów, czy morderstwa, pobicia itp to "chleb powszedni"
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#5 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 14 luty 2013 - 14:07

Marzycielka24, właśnie o tym czytałam i jestem w szoku!
Szkoda mi tego chłopaka (jesli to naprawdę był wypadek), bo do końca życia sobie tego chyba nie wybaczy ...

Więc dziewczyny, przemyślcie jakieś walentynkowe niespodzianki dla swoich facetów...
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#6 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 14 luty 2013 - 14:12

do końca życia sobie tego chyba nie wybaczy ...

Szkoda go ale mnie ciekawi jedno, jak ona wchodziła do domu że on jej nie poznał?!

#7 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 14 luty 2013 - 15:03

Szkoda go ale mnie ciekawi jedno, jak ona wchodziła do domu że on jej nie poznał?!

Też się nad tym zastanawiałam po przeczytaniu. Chyba, że było ciemno i on od razu strzelił. Ale straszny wypadek, bo miało być pewnie romantycznie i miło a jest tragedia.

#8 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 14 luty 2013 - 15:07

Chyba, że było ciemno i on od razu strzelił

Oki ale strzelił do niej 2 razy, bo dostała w głowę i w ramię. Więc zastanawiam się jak? No chyba że oddał 2 strzały od razu... no ale to też dla mnie dziwne.

[ Dodano: 2013-02-14, 18:08 ]
Oscar Pistorius z przesłuchania trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał piątkowego procesu. Słynny lekkoatleta z RPA jest oskarżony o morderstwo swojej narzeczonej. Policja poinformowała, że już wcześniej była wzywana do domu Pistoriusa, w związku z licznymi kłótniami z Reevą Steenkamp. Zawodnik nie stronił też od broni, a w 2009 roku uniknął procesu za uderzenie przypadkowo spotkanej kobiety.
Do tragedii doszło w czwartek w Pretorii. Jedna z wersji, najczęściej powtarzana przez media z RPA, mówi, że była to fatalna pomyłka. Gdy Reeva Steenkamp - znana w RPA modelka i aktorka - weszła do domu sportowca, ten myślał, że to napad. Postrzelił ją śmiertelnie w głowę i ramię.

- Jesteśmy już po przesłuchaniu. Rozpytujemy teraz sąsiadów, którzy mogli słyszeć strzały - powiedziała Denise Beukes, z policji w Pretorii. Dodała, że Pistorius został odwieziony do aresztu, po tym jak przeprowadzono badania - pobrano od niego materiał do badań DNA i zapis linii papilarnych.

Beukes zaznaczyła też, że już wcześniej policja była wzywana do domu Pistoriusa w związku z "przemocą rodzinną" i "licznymi kłótniami" między nim i narzeczoną.

Reuters przypomina też, że Pistorius to wielki fan broni. Za drzwiami znalazła kije do krykieta i baseballa. Pod łóżkiem lekkoatleta trzymał pistolet, a pod oknem miał ukryty karabin maszynowy.

W 2009 roku Pistorius był aresztowany - uderzył przypadkowo spotkaną kobietę drzwiami i ta wezwała funkcjonariuszy. Miał być oskarżony, ale doszło do ugody.

źródło: tvn24.pl

#9 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9419 postów

Napisano 15 luty 2013 - 16:00

Właśnie w tv podali, że jest oskarżony o morderstwo z premedytacją, ponieważ wiedział do kogo strzela.
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#10 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 15 luty 2013 - 19:11

no jestem ciakawa ile facet dostanie <hmm></span> chwila , nieprzemyslany czyn pod wplywem emocji i mamy co mamy. jak pojdzie do wiezienia w RPA to raczej dlugo tam nie pobedzie.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#11 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5513 postów

Napisano 16 luty 2013 - 13:55

W końcu to był po prostu naprawdę nieszczęśliwy wypadek.

Dziś słyszałam we wiadomościach, że historyjka o wypadku była zmyślona. Zabił ją umyślnie gdy ta była w jego łazience ubrana w szlafrok. Podobno wcześniej przeczytał jakieś sms-y od innego faceta i był zazdrosny.
A sąsiedzi zeznali,że kiedyś już była wzywana do nich policja z uwagi na głośne awantury.

Właśnie w tv podali, że jest oskarżony o morderstwo z premedytacją, ponieważ wiedział do kogo strzela.

;-)

Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

#12 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 17 luty 2013 - 19:11

właśnie slyszałam , ze podobno byla w koszuli nocnej i pierwszy strzała byl w biodro.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko