Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Rozjaśnianie włosów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 vicky0019

vicky0019
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 12:38

Jakie znacie naturalne sposoby rozjaśniania włosów?

#2 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 21:17

vicky0019, blond włosy wiadomo, że jaśnieją od słońca :lol: a tak serio, to szampon z rumiankiem chyba rozjaśnia blond włosy ;-)

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#3 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 12:47

płukanie wlosów rumiankiem,podobno troszke rozjaśnia wlosy :-)

#4 vicky0019

vicky0019
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 18:47

Dzięki :) Tu również piszą o ruminaku z dodatkiem cytryny :) Będę musiała spróbować. Mam włosy ni to blond ni to brąz hehe i chcę być blondynką ale nie chcę ich farbować, stąd moje pytanko :)

Jak rozjaśnić włosy? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Warto pamiętać, że rozjaśnianie jest zabiegiem, który dość mocno niszczy włosy i z tego względu najlepiej jest odwiedzić profesjonalny salon fryzjerski. Im bardziej fachowo rozjaśnione zostaną włosy, tym większa szansa, że pomimo zabiegu pozostaną one zdrowe i mocne.

Te kobiety, które chcą użyć rozjaśniacza, powinny wybrać taki, który nie zawiera amoniaku. Chociaż w drogeriach można kupić rozjaśniacze z myślą o domowym użytku, lepiej nie eksperymentować na swych włosach samodzielnie. Rozjaśnieniem i wyborem odpowiedniej metody powinien zająć się fachowiec.

Istnieją również domowe sposoby na rozjaśnienie włosów. Dość bezpieczną, lecz długotrwałą metodą jest używanie do tego celu miodu. Włosy rozjaśnić można również rumiankiem, a jeszcze lepszy efekt może przynieść napar z rumianku z dodatkiem skórki z cytryny.

Najszybciej działającym i najskuteczniejszym naturalnym środkiem przydatnym w rozjaśnianiu włosów jest korzeń rabarbaru. Sproszkowany korzeń zmieszany z sokiem z cytryny ma dość silne działanie.
Do jasnych włosów zalecane są również płukanki: cytrynowa lub rumiankowa. Szczególnie zalecana jest ta rumiankowa. Stosowana systematycznie nie tylko rozjaśnia włosy, lecz jednocześnie pielęgnuje skórę głowy.



[ Komentarz dodany przez: elizabeth: 2012-12-11, 18:54 ]
nie stawiamy linków!!! link zamieniłam na artykuł

#5 Enriquetta

Enriquetta
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 11:46

A o rozjaśnianiu miodem słysząłyście?

#6 kolusia955

kolusia955
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 17:21

Może i rumianek w jakimś stopniu ściągnie kolor ale nie da takiego samego efektu jak rozjaśniacz to oczywiste.;)

#7 Izunia99

Izunia99
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 22:27

najlepiej iść do fryzjera. Z rozjaśnianiem może być różnie, dlatego nie warto eksperymentować samemu w domu

#8 kobietka1234

kobietka1234
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:32

mi rozjasniala kolezanka, farba z rossmana to byla katastrofa minely 3 lata do dzis mam sama gume na wlosach, idz do fryzjera nawet najtanszego a na pewno lepiej na tym wyjdziesz niz bys miala sama kombinowac w domu

#9 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9425 postów

Napisano 24 październik 2013 - 18:18

Wczoraj przypadkiem na blogach kosmetycznych znalazłam informacje jak fajnie na włosy działa maseczka z rzewienia. Oczywiście najpierw trzeba wypróbować na pasemku, bo może się okazać, że złapie nam tak jak nie powinno.

Dzisiaj zakupiłam w zielarskim i będę kombinować w najbliższym czasie :-) nawet jeśli nie wpłynie kolorystycznie znacząco na moje włosy to czytałam, że i tak bardzo fajnie wpływa na ich kondycje :-)


"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#10 Findmysky.

Findmysky.

    słaba, ale udźwignie

  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 28 kwiecień 2014 - 21:14

Sprawa jest, dziewczynki... Chcę przejść z ciemneeego brązu, podchodzącego prawie pod czerń na średni brąz. Czytałam sporo o kąpielach/płukankach rozjaśniających (rozjaśniacz+szampon+odżywka), podobno bezpieczniejsze i rozjaśnia bardziej równomiernie.

 

Próbowała któraś z was tej metody? Jakie efekty?

 

 

 

Boję się trochę, bo nigdy nie rozjaśniałam. Ale coś muszę zrobić z moimi kudłami w końcu. :P


''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#11 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 15 maj 2014 - 07:25

@Findmysky. oj...nie powiem Ci jak z takiego koloru zejsc...wiem zas ze jak mialam  16 lat i chcialam miec blond ( a mialam taki swoj kolor mysi ) to stosowałam plukanki do blond wlosow i rumianek. Uzyskalam miodowy kolor.


Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#12 Findmysky.

Findmysky.

    słaba, ale udźwignie

  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 15 maj 2014 - 22:07

@Sajuri zrobiłam sobie kilka płukanek rozjaśniaczem. Efekt niezbyt mnie zadowala, ale coś tam wyszło. :P

Chyba po prostu poczekam, aż mi moje kudły odrosną. :P


''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#13 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 16 maj 2014 - 08:04

@Findmysky.  Ja po prostu nałożyłąm rozjaśniacz na farbowane włosy na 20 minut. A miałałam malowane na brązy w efekcie włosy były czarne.

No i super mi się rozjaśniły, i nawet się nie zniszczyły <o dziwo>. Na 2 dzień nałożyłam na własny odrast i po 10 minutach juz kolor wziął.

W zapasie oczywiscie kupłam ciemną farbę :-P

Ale na chwile zostawie sobie te jasne. Dam odpocząć kłakom do czerwca i kupie już farbę w kolorze coś blond , bez rozjaśniacza :)

Załączone miniatury

  • zdjęcie056.jpg

Użytkownik smoczkowa edytował ten post 16 maj 2014 - 08:08

Love Love Love


#14 alison90

alison90
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 22:33

Slyszalam, ze sok z cytryny rozjaśnia, ale wydaje mi sie, ze moze tez przesuszac... Ja rozjasnialam żelem z drogerii.



#15 Adana

Adana
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 12:34

Ja też używałam rumianku i powiem szczerze że to jest skuteczna metoda po kilku takich płukaniach powinnaś zobaczyć różnicę:) Tak było u mnie. 







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych