Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Zdrowe odżywianie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#81 KatCa371

KatCa371
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 13:21

Kiedyś denerwowało mnie, że wszyscy trąbią o zdrowym odżywianiu. Jakoś nie podchodziłam do tego poważnie. Jednak czas zweryfikował moje nawyki żywieniowe i byłam zmuszona zastanowić się nad swoją dietą. Wcale nie żałuję, bo obecnie czuję się o niebo lepiej! Ostatnio czytałam o oczyszczającej diecie dr Dejneko. Myślę, że to fajna sprawa. Bardzo jestem ciekawa efektów :-)

#82 oli_hasska

oli_hasska
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 13:55

Chciałabym zmniejszyć spożywanie, bądź wykluczyć z mojej diety pieczywo i cukier. Czy któraś z Was nie je pieczywa? Jeżeli tak to czym zastępujecie? A jeśli chodzi o cukier, czy używacie może substytutów takich jak stewia/ksylitol? Polecacie?

#83 Faira

Faira
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 15 listopad 2015 - 14:20

Pieczywo - wafle ryżowe. Cukier - owoce, miód. Nie znam tych słodzików. :P

#84 ZuziaDD

ZuziaDD
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 14:28

Pieczywo - wafle ryżowe. Cukier - owoce, miód. Nie znam tych słodzików. :-P

To się jakieś ta słodziki, tlyko rośliny - stewia jest w liściach, ale można też kupić sproszkowaną. Moja babcia , kóra ma cukrzycę i nadwagę jeszcze jej używa. Ma specyficzny smak, ale jest spoko. 

"...Tańczyły jak promienie na porannej wodzie, a pozostałe po nich złote nitki, odpryski bursztynowych ozdób i strzępy słoneczników..."

#85 Faira

Faira
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:24

Cóż to za czasy, że pobiera się diety od osób chorych - bo przeważnie są najlepiej poinformowane o "zdrowych substytutach". Mój chłopak ma na przykład uczulenie na gluten i przy nim też muszę zwracać uwagę na zdrowsze zamienniki.

Co nie jest wcale proste, bo czasem mam niewiele czasu na przygotowanie posiłku i chciałoby się po prostu zrobić kanapkę z bułką, albo zjeść drożdżówkę. :P

Użytkownik Faira edytował ten post 10 grudzień 2015 - 20:25

#86 Ramma

Ramma
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 00:54

ja cukier po prostu wykluczyłam bez zastąpiania czymkolwiek, jak musi być coś słodkiego to dodaję miód. Pieczywo łatwo jest wykluczyć. ja piekę sobie zwykłe mace albo po prostu mąkę ryżową z wodą i solą. pycha. a dodatkowo można przyjmować coś naturalnego i wspomagającego odchudzanie, np jagody acai, ale w jakiejś skondensowanej postaci. w ten sposób można sporo schudnąć.

#87 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 22:41

ja przestalam zwracac uwage co jem , ale jak odkuje sie finansowo i czasu będzie wiecej to znowu rzucę chipsy i wrócę do wiekszej ilosci warzyw i owocow

Użytkownik magdaaaaa edytował ten post 09 listopad 2016 - 22:42

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#88 nostradamus

nostradamus
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 12:33

Od jakiegoś czasu staram się zdrowo odżywiać, dbać o swoją kondycję fizyczną  i duchową ładnie mówiąc, szczerze to dopiero gdy dogłębnie dotarło do mnie że że jestem gruba i źle się odżywiam muszę coś z tym zrobić. Stąd takie wnioski. Teraz zastanawiam się nad parowarem, żeby polepszyć jakość swoich dań. Drogie coś takiego jest ? Ja znalazłam tak w miarę stosownych cenach kombiwary i parowary /reklama/ moja znajoma ciągle na tym przygotowuje dania i są o niebo lepsze, niż smażone itp

#89 elabarbara

elabarbara
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 20:34

Hejka w dzisiejszych czasach każdy dba o zdrowie i prawidłowe odżywianie się. Ja też dbam o zdrową żywność i często gotuje w naczyniu na parze. Ale widziałam bardzo nowoczesne naczynia w /reklama/ i jestem pod wrażeniem tych naczyń bo są wysokiej jakości a firma Exito to świetni fachowcy wyczytałam sporo ciekawostek o zdrowiu.

#90 MagdaH

MagdaH
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:17

Staram się uważać co jem, ale nie popadam w paranoję. Z racji skończenia także dietetyki łatwo przychodzi mi szukanie zamienników czy wyłapywanie oszustw na etykietach, ale potrafię zjeść coś mega niezdrowego i się cieszyć :)

Mało solę, w sumie nie używam cukru, niczego co powstaje z proszku i czytam etykiety bardzo dokładnie. Jem dużo warzyw, kasz, owoców, gotuję dużo zup. Wprowadziłam zmiany w diecie męża, bo on się słabo odżywiał i obecnie ma bardzo dobre wyniki i jak mówi o wiele lepiej się czuję. Mój mąż nie może jeść laktozy, więc i ja też ją ograniczam, bo jeśli gotuję dla nas to wiadomo, że używam zamienników.

Jednak wszystko z umiarem.

#91 MamusiaOlusia

MamusiaOlusia
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 15:40

Staram sie nie jesc slodyczy ani fast foodow, pije duzo wody i od czasu do czasu dicopeg 10g aby pobudzic perystaltyke jelit i przyspieszyc metabolizm. Do tego dbam o kondycje fizyczna i jem duzo warzyw

#92 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 19 październik 2020 - 22:47

żeby trochę zbić wagę zaczęłam pić shaki fitME, jeden idzie na drugie śniadanie a jeden jako kolację. Pomagają utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, więc nie mam napadów głodu, dużo rzadziej sięgam po słodycze. Myślę, że to mi szybk pozwoli schudnać