Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Policja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 07 listopad 2012 - 16:32

Zakładam nowy wątek (mam nadzieję, że w dobrym miejscu i niczego nie dubluje) dotyczący policji. Czy jest tu ktoś, kto przechodził rekrutacje i mógłby udzielić jakichkolwiek wskazówek? Jak przygotowywaliście się do testów? Co sprawiło Wam trudności? Jak przeszliście etap szkolenia podstawowego? Jak wygląda sama służba w policji? Jakie macie odczucia?

Może Wasi znajomi mięli z nim styczność i możecie coś nawiązać do tematu :mrgreen:

#2 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 07 listopad 2012 - 16:35

Moja siostra pracowała na komisariacie. Poszła na staż zamiast mnie.
Mój szwagier jest policjantem.
na studia chodziłam z samymi policjantami ;-)
Prawie mnie namówili na zdawanie egzaminu ale...
faceci się podostawali a koleżanki z roku żadna <bezradny></span>

Czy jest tu ktoś, kto przechodził rekrutacje i mógłby udzielić jakichkolwiek wskazówek? Jak wygląda sama służba w policji?

popytam ;)

a co wybierasz się?

#3 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 07 listopad 2012 - 16:37

a co wybierasz się?

Tak :-D Za 2 tygodnie mam testy w Katowicach i chciałam popytać co i jak :-D Mniej więcej wiem jak to wygląda, ale fajnie gdybyście się przyłączyli do tematu i wsparli mnie w stresie i niewiedzy :-P

[ Dodano: 2012-11-07, 16:42 ]
nikus, muliselect to totalny przesiew to fakt. Ciężko to przejść, trudno również przygotować się do tego. Nie jesteśmy wstanie 'zmienić się' na tą rozmowę. Z tego co wiem na samym teście należy trochę pościemniać i pisać prawdę, pół na pół powiedzmy. Rozmowa z psychiatrą i psychologiem to dopełnienie tych 'niepewnych' wyników. Dzisiaj jak byłam po to skierowanie to drzwi obok odbywały się właśnie te rozmowy. Dwie laski siedziały na zewnątrz, takie damy zasrane, aż miałam ochotę je trzasnąć bo tak się wywyższały i pyszniły.

#4 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 07 listopad 2012 - 16:37

malwitka, tak jak pisalam w pogaduchach. Moj szwagier w tym roku zdawal do policji. Zdal TS I TWO ale oblal na MS mimo iz mial pytania :roll: Myle, ze po prostu rozmowa z psychologien zawazyla na nie :roll:

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,

zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,

nim minęła pierwsza minuta Twojego życia -

byłam gotowa za Ciebie umrzeć... 

#5 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 09:47

malwitka, ja wiem tylko tyle że MS polega na "wpasowaniu" się w profil idealnego policjanta stworzonego na te potrzeby.. nie można odpowiadać według siebie, tylko według tego jakby odpowiedział idealny policjant...
z moich znajomych którzy próbowali (jakieś 10 osób) nikt nie przeszedł MS <bezradny></span>

Prawda jest taka, że dostaje się niewielki odsetek ludzi z "zewnątrz" :roll:

mimo iz mial pytania

tych pytań i zestawów na necie krąży mnóstwo, nie wiadomo czy którykolwiek tak naprawdę się nadaje <bezradny></span>
ja czytałam kiedyś o testach przygotowanych przez jakiegoś byłego policyjnego psychologa- ludzie pisali że po tym można zdać MS ale czy to prawda, nie wiem <bezradny></span>

#6 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 10:46

przez jakiegoś byłego policyjnego psychologa- ludzie pisali że po tym można zdać MS ale czy to prawda, nie wiem

Ponoc wlasnie od niego mial te pyt :roll:
Ale tu chodzi wlasnie tak jak piszesz

MS polega na "wpasowaniu" się w profil idealnego policjanta stworzonego na te potrzeby.. nie można odpowiadać według siebie, tylko według tego jakby odpowiedział idealny policjant...

Wg mnie chore :roll:

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,

zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,

nim minęła pierwsza minuta Twojego życia -

byłam gotowa za Ciebie umrzeć... 

#7 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 18:05

MS polega na "wpasowaniu" się w profil idealnego policjanta stworzonego na te potrzeby..

Dokładnie jest tak jak piszesz. Wczoraj poszperałam trochę w necie i jest jakiś typek w Katowicach - Jarek ma na imię i można otrzymać od niego te testy i tłumaczy jak je rozwiązywać. A tak naprawdę cechy tego idealnego policjanta są wg mnie idiotyczne heh, jak dla mnie to kretyn, a nie policjant :-P Ale właśnie taki jest klucz i samemu z siebie ciężko w to trafić. Chociaż mój A. pojechał na MS bez przygotowań i przeszedł ten test 59/60 punktów. Widocznie ma predyspozycje.

#8 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 19:52

jak dla mnie to kretyn, a nie policjant

A. pojechał na MS bez przygotowań i przeszedł ten test 59/60 punktów. Widocznie ma predyspozycje.

<lol></span> Sooory ;-) Musiałam :D

U mnie aktualnie kuzyn jest w policji, i brat D.
Ale nie pamiętam, ani nawet się nie orientuje jak u nich to wyglądało <bezradny></span>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#9 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 21:33

<lol></span> Sooory ;-) Musiałam :-D

Spoko bo ja też się z tego śmieje, Misiek też, dogryzam mu czasem tym :-P Jak ja się dostane to też będę kretynką <umieraam></span> <umieraam></span>

[ Dodano: 2012-11-19, 23:31 ]
To już w tą sobotę czeka mnie wielki test, nawet dwa :-P <hmm></span> Będę prosić o kciuki <milicja></span> <stres></span> <amen></span>

[ Dodano: 2012-11-25, 20:02 ]
Nie zdałam testu sprawnościowego <bezradny></span> Uwaga :!: Przekroczyłam czas o 1 sekundę i tyci... Miałam 1:46:16, a powinno być max 1:45:00. To się nazywa mieć pecha co ??? Z testu wiedzy miałam 38 pkt na 40 czyli ok. Co prawda w ogóle się do tego nie przygotowywałam, ale myślę, że gdyby nie plecy byłoby do przodu... A tak, mam oblany test i megaaa kontuzje, którą wczoraj doprawiłam na tym torze. Słabo trzymałyście te kciuki... Albo żadna nie trzymała... Szkoda... Jutro będę się odwoływać i wyznaczą mi nowy termin.

#10 Jogobella

Jogobella
  • Użytkownik
  • 1174 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 21:46

Jeżeli masz taką możliwość, to odwołuj się i próbuj ponownie. Pewnie stres też zrobił swoje. Najważniejsze, to nie poddawać się. Daj znać co i jak w sprawie tego odwołania. Ile masz na to dni?

#11 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 21:50

Jogobella, dzisiaj dzwoniłam do Komendy, mam na to 30 dni. W przyszły poniedziałek wybieram się do Łodzi i załatwię tą sprawę od ręki. Na szczęście u nas długo się nie czeka na testy w porównaniu do innych województw. Jestem dobrej myśli :-D

#12 Jogobella

Jogobella
  • Użytkownik
  • 1174 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 22:13

To jak uwzględnią Ci odwołanie, to będziesz wszystko jeszcze raz zdawać, czy tylko to na czym poległaś? Ja już trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Twojej myśli. :)

#13 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5350 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 22:24

"Kandydat do służby, który uzyskał negatywny wynik z testu sprawności może ponownie przystąpić do etapu, jeżeli w terminie do 30 dni od dnia, w którym uzyskał ten wynik złoży oświadczenie w komórce ds. doboru, że w dalszym ciągu ubiega się o przyjęcie do służby w Policji.

W przypadku niezłożenia oświadczenia lub ponownego uzyskania negatywnego wyniku z testu sprawności, kandydat do służby może przystąpić do kolejnego postępowania kwalifikacyjnego nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia odstąpienia od prowadzenia wobec niego postępowania kwalifikacyjnego.
"
źródło:praca.policja.pl

Także masz 30 dni na to by złożyć oświadczenie, poćwiczyć i zdać w przedbiegach...
Powodzenia, trzymam kciuki :)
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#14 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 18:18

Ja już trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Twojej myśli. :-)

Powodzenia, trzymam kciuki :-)

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć ;-)

Postępowanie rekrutacyjne jest mi dobrze znane, zapoznałam się z tym od a do z ;-)
Będę powtarzać tylko test sprawnościowy, będzie to druga próba, przekroczyłam wyznaczony czas o sekundę :roll: <bezradny></span>

#15 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5350 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 19:53

Postępowanie rekrutacyjne jest mi dobrze znane, zapoznałam się z tym od a do z ;-)

no ja myślę ;)
Napisałam o tym, żeby dziewczyny wiedziały o co kaman, bo się dopytywały... :mrgreen:
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#16 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 00:21

W piątek byłam w Łodzi w KWP i wyznaczyli mi nowy termin testów. Nie chwalę się nikomu kiedy to nastąpi. Zachowam to dla siebie tym razem. Jeśli zdam to wtedy się przypomnę, na razie cichosza :-P

#17 Lady Di

Lady Di
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 12:46

malwitka, trzymam kciuki aby sie udało tym razem :)

#18 qawkaq

qawkaq
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 19:23

Niestety obecnie dostanie się do policji graniczy z cudem dla kobiet. Rozmawiałam niedawno z jednym policjantem i mają wytyczne aby nie przyjmować kobiet. Niemniej jednak nie nie mówię, że się nie da. Ważne jest aby być naturalnym, nie próbować odpowiadać poprawnie na testach, tylko zgodnie z własnym przekonaniem. No a testy sprawnościowe to już nie da się oszukać, albo jesteś wysportowana i zaliczasz albo nie. Ważne też jest aby mieć dobrze wypełnione sprawy papierkowe. wzory dokumentów znajdziesz na stronie reklama

Powodzenia i pamiętaj że najważniejsze aby walczyć i nie poddawać się bo na to też patrzą.

#19 malwitka

malwitka
  • Użytkownik
  • 1213 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 13:48

qawkaq, to prawda, że na kobiety patrzy się inaczej, ja osobiście też to odczułam, gdy byłam tam ostatnio, aczkolwiek w ten dzień było mnóstwo kobiet i zdały sprawnościówkę bez większego problemu. Mamy w końcu równouprawnienie i nie wiem skąd takie rozważania się biorą <bezradny></span> Kobiety też mogą okazać się świetnymi funkcjonariuszkami, czasem są nawet lepsze w tym co robią od mężczyzn ;-)

Moim zdaniem każdy ma przez taką selekcję możliwość sprawdzenia się - i dobrze ;-) Jeśli zaś chodzi o etap rekrutacyjny znam go od a do zet :-P Będę próbować ile tylko się da i zdrowie pozwoli :-)