Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Twórczość C. S. Lewisa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 05 październik 2010 - 10:03

Sama nie jestem wielka fanka fantasy jednak kocham jego twórczość:)
Opowiesci z Narnii kojarza mi sie z dzieciństwem. Piekna książka, swietny film.
Szczególnie pierwsza ksiege - Lew, czarownica i stara szafa,ogladałam chyba z dziesiat razy.
Cały zbiór to siedmioksiąg
1.1 Lew, czarownica i stara szafa
1.2 Książę Kaspian: Powrót do Narnii
1.3 Podróż "Wędrowca do Świtu"
1.4 Srebrne krzesło
1.5 Koń i jego chłopiec
1.6 Siostrzeniec czarodzieja
1.7 Ostatnia bitwa
Opowieści z Narnii
cykl siedmiu powieści fantasy dla dzieci napisanych przez C. S. Lewisa. Uważany za klasykę literatury dziecięcej oraz najlepszą pracę autora, sprzedał się w ponad stu dwudziestu milionach egzemplarzy w czterdziestu jeden językach. Napisany przez Lewisa pomiędzy 1949 a 1954 i zilustrowany przez Pauline Baynes, został kilkukrotnie zaadaptowany, częściowo lub w całości, na potrzeby radia, telewizji, teatru i kina. Oprócz dużej liczby motywów chrześcijańskich, cykl zapożycza postaci i idee z mitologii greckiej oraz rzymskiej, jak również z tradycyjnych baśni brytyjskich i irlandzkich.

Opowieści z Narnii opowiadają o przygodach dzieci, które grają główne role w odkrywaniu historii fikcyjnego świata, miejsca, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. W każdej z książek, z wyjątkiem Konia i jego chłopca, protagonistami są postaci z realnego świata, które w magiczny sposób przenoszone zostają do Narnii aby pomóc Lwu Aslanowi w zażegnaniu trwającego tam kryzysu.
Najabrdziej lubiane przeze mnie postacie to Pan Tumnus, i oczywiscie sam Aslan :)
Film nagrodzono Oscarem w roku 2005 za najlepszą charakteryzację. Był również nominowany za efekty specjalne i dźwięk

źródło :wikiepedia

Załączone miniatury

• qvv6ds.jpg
  • Lucja_Pan_Tumnus_kadr_843271.jpg
  • 27613_1178968737_ae14_p.jpg
  • lantern.jpg
  • witch.jpg
  • z4984498X.jpg

Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#2 Testowa

Testowa
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 12:12

Uwielbiałam Opowieści z Narnii. Najczęściej puszczane były jako serial w okresie ferii zimowych, kiedy byłam mała. Czytałam też wszystkie części i najbardziej podobał mi się drugi (z dwóch) tomów, który nigdy nie został zekranizowany. Natomiast tych nowych Narnii nie oglądałam i jakoś ciężko mi się za to zabrać.

Mam natomiast bardzo ciekawą obserwację- kilka razy próbowałam, już jako dorosła kobieta, czytać pierwszy tom i... jakieś takie za proste, bez głębi to dla mnie było. Kiedy byłam dzieckiem książki te były dla mnie czymś niesamowitym. Ciekawi mnie, czy to tylko moje wrażenia.

#3 Jogobella

Jogobella
  • Użytkownik
  • 1174 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 15:55

Mój brat ma całą serię. :) Dostawał po książce od mamy, gdy był chłopcem. Ja przeczytałam parę razy pierwszą część, bo najbardziej mnie zainteresowała. Bardzo polubiłam lwa Aslana. :lol:
Pamiętam też, że gdy były ferie zimowe, to był emitowany serial o Narnii, który oglądało się z wypiekami na twarzy. Filmu jeszcze nie widziałam, ale gdy będzie okazja, to obejrzę.
"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza." Konficjusz