Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Jaki bank?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#1 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 12:57

Właśnie sprawdzałam swoją kartę ... i wbiło mnie w fotel ... 2 dni temu pobrali opłatę roczną w kwocie 25 zł ... :shock: i tu moje pytanie:

mam silne postanowienie zmienić bank ... zresztą i tak będę musiała niedługo zmienić konto, bo mam typu student i obowiązuje tylko do skończenia 26 r.ż ... no i szukam taniego banku, który ma darmowe przelewy internetowe, a najlepiej kartę również (żadnych prowizji w bankomatach, opłat rocznych i za używanie karty ... ). czy takowy istnieje? aaaa ... i nie chcę nawet słyszeć o m banku. odpada z urzędu :P

Nie interesują mnie cyferki z internetu, a wasze odczucia co do banków ... jak sięz nimi współpracuje, czy to co w umowie, jest w rzeczywistości? Jak łatwo/ciężko o kredyt/kartę kredytową? Czy jesteście zadowolone z niego i czemu?

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#2 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 13:05

nie(d)oceniona, dobry temat, również niedługo muszę założyć konto w takim właśnie banku :-)

i nie chcę nawet słyszeć o m banku. odpada z urzędu :P

dlaczego???
ja mam w Pekao (jeszcze) więc się nie wypowiadam na razie bo to porażka

a może Inteligo :?:

deklarują:

0 zł za konto przy saldzie od 100 zł

0 zł za przelewy krajowe przez Internet i komórkę oraz zlecenia stałe – realizowane samodzielnie przez Internet i komórkę

0 zł za wydanie karty i jej używanie gdy miesięcznie wydasz kartą zaledwie 100 zł

0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego

[ Dodano: 2010-07-21, 14:10 ]
ewentualnie ING :?:

Konto Direct to bezpłatne konto osobiste przeznaczone dla nowoczesnych, korzystających z Internetu Klientów, którzy większość operacji bankowych załatwiają bez konieczności wizyty w oddziale. Jest prowadzone jako rachunek dla jednej osoby. Do rachunku możesz ustanowić pełnomocnika, który będzie miał prawo m.in. do wpłaty pieniędzy na konto oraz ich wypłaty (w tym przelewu), zamówienia dla siebie karty płatniczej, bankowości elektronicznej, zmiany oferty, a także rozwiązania umowy.

- 0 zł za prowadzenie konta
- 0 zł za przelewy przez Internet i telefon
- 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

a ponadto:

- pełny dostęp do pieniędzy przez Internet i telefon, wszystkie bankomaty w Polsce i w razie potrzeby sieć oddziałów
- 0 zł za Pakiet Darmowy w ramach Serwisu SMS
- 0 zł za wydanie karty płatniczej do rachunku VISA lub Maestro ze standardowym wizerunkiem
- 0 zł za korzystanie z kart płatniczych do rachunku VISA i Maestro, jeśli w ciągu miesiąca zapłacisz kartą na kwotę min. 100 złotych
- 0 zł za wypłatę gotówki w punktach handlowych i usługowych oznaczonych logo Cashback
- przelew w euro (przelew europejski) wysyłany do UE wykonany przez Internet w bardzo atrakcyjnej cenie - 5 zł
- limit zadłużenia w koncie - na początek możesz otrzymać limit do wysokości 2-krotności dochodów netto; limit możesz podwyższyć po 6 miesiącach regularnych wpływów na konto osobiste; wniosek o limit możesz złożyć po otwarciu konta
- możliwość otwarcia konta przez Internet bez wizyty w oddziale Banku
- atrakcyjnie oprocentowane Otwarte Konto Oszczędnościowe z możliwością wpłat i wypłat w dowolnej chwili bez utraty odsetek lub eLokata z możliwością uzyskania jeszcze większych zysków
- możliwość zamówienia Mojej Karty ING - karty płatniczej do rachunku, która wygląda tak, jak chcesz
- możliwość skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej

źródło: ingbank
to tak propo cyferek itd... :-P :-P :-P

#3 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 13:11

przy saldzie od 100 zł

ano właśnie tego uzależnienia od salda konta się boję... bo właśnie z niego wzieła się moja opłata za kartę ... poza tym pko jest drogim bankiem ... wiem, bo mama ma jedno konto właśnie u nich... a ja mam pożyczkę ... i ten ... ekhm ... no dużo im do niej dołożę :/

gdy miesięcznie wydasz kartą zaledwie 100 zł

ano właśnie. a ja karty przy transakcjach płatniczych nie zawsze używam... a do tej kwoty zapewne nie zaliczają się przelewy internetowe ... więc odpada.

0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego

tylko z pko ... mam cały 1 w okolicy ... to jużw moim ing poszli na rękę i z większośći miałam za free ...

dlaczego???

bo ja muszę mieć placówkę banku w pobliżu ... mbank miałam kiedyś. może to ja trafiłam na takiego konsultanta, nie wiem ... w każdym razie dogadać sięz typem przez telefon graniczyło z cudem ... :/ ja muszę widzieć z kim rozmawiam, jeżeli chodzi o pieniądze ...

EDIT: z ING właśnie chcę się wypisać :P

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#4 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 13:23

ewentualnie konto w Deutsche Bank:

Konto dbNET - dla internautów

Jeśli jesteś miłośnikiem Sieci i cenisz wygodę oraz nieustanny dostęp do swoich środków przez Internet i telefon, załóż konto internetowe dbNET.

Konto internetowe dbNET oferuje Ci 4 x 0zł, nie płacisz za:

* otwarcie i prowadzenie konta
* dostęp do bankomatów na całym świecie
* przelewy krajowe przez Internet*
* wydanie karty debetowej do rachunku.

Konto internetowe dbNET to same zalety:

* Otwarcie i prowadzenie konta osobistego - 0 zł
* Wypłata gotówki we wszystkich bankomatach na całym świecie - 0 zł
* Przelewy krajowe przez Internet - 0 zł*
* Wydanie karty VISA Electron - 0 zł,
* Obsługa karty VISA Electron 0 zł (w przypadku wykonywania minimum 1 transakcji miesięcznie)
* Dostęp do konta 24 h na dobę przez Internet (db easyNet) i telefon (Teleserwis)
* Niezawodna obsługa oraz bezpieczeństwo zagwarantowane certyfikatami
* W pakiecie konto oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem w stosunku do oferty standardowej
* Atrakcyjnie oprocentowane lokaty, dodatkowo o 0,25% wyżej w stosunku do lokaty tradycyjnej

*nie dotyczy przelewów SORBNET

źródło: strona www. tegoż banku

trzeba by się przejść po bankach i porównać oferty, chyba że forumki mają konta w różnych bankach i podzielą się spostrzeżeniami. :-)

[ Dodano: 2010-07-21, 14:27 ]

Jak łatwo/ciężko o kredyt/kartę kredytową?

a ja mam pożyczkę

zazwyczaj w przypadku terminowej spłaty rat pożyczki, dany bank, oferuje klientowi kartę kredytową, zdarza się że nawet sprzedają ją przez telefon, ale karta kredytowa to porażka, jest to bardzo droga zabawka, reklamowane zwroty wydanych pieniędzy są śmiesznie małe więc bardziej opłaca się karta debetowa moim zdaniem. :-)

#5 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 13:27

trzeba by się przejść po bankach i porównać oferty,

nie ma bata :P ja po znajomych bede ganiać nie po bankach :P Bo to wszystko pięknie wygląda w ofercie ... a w trakcie korzystania z ich usług okazuje się, że tylko wyglądało, a z rzeczywistością może być różnie ...

No i jeszcze pytanie: czy ktoś z was ma konto w Alior Bank?

EDIT:

zazwyczaj w przypadku terminowej spłaty rat pożyczki, dany bank, oferuje klientowi kartę kredytową,

dostałam "gratis" do pożyczki ...

to bardzo droga zabawka,

odsetki w granicach 20 % przeważnie ... właściwie nie słyszałam jeszcze żeby były mniejsze ...

bardziej opłaca się karta debetowa moim zdaniem. :-)

nie każdy bank pozwala na limit zadłużenia na koncie. np. w ing mam debetową bez limitu, plus kredytową na równowartość stałych wpływów miesięcznych. Ja wychodzę z założenia że kartę kredytową mieć muszę na tzw "czarną godzinę" ale nie muszę mieć jej aktywnej. fakt, że jeżeli sięw nią raz wejdzie, to wyjść jest ciężko, ale jak trzeba, to człowiek nie dyskutuje i nie zastanawia się, tylko korzysta ... <bezradny></span>

#6 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:18

Ja mam konto w ING banku i nie place
*za karte, jesli zaplace nia wiecej niz 100zl
*za konto
*za przelewy internetowe
:-)

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,

zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,

nim minęła pierwsza minuta Twojego życia -

byłam gotowa za Ciebie umrzeć... 

#7 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6718 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:35

szukam taniego banku, który ma darmowe przelewy internetowe, a najlepiej kartę również (żadnych prowizji w bankomatach, opłat rocznych i za używanie karty ... ).

no to mbank. Ja mam tu konto, większość moich znajomych też, jestem zadowolona... Zwłaszcza z tego, że WSZYSTKO prawie mogę załatwić przez internet ;-)

nie ma opłaty za prowadzenie konta, za przelewy internetowe, za kratę, jest sporo bankomatów które obsługuje...

Jak łatwo/ciężko o kredyt/kartę kredytową?

Tego nie wiem, bo mi nigdy potrzebna nie była ;-)
"You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth."

#8 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:42

no to mbank.

i nie chcę nawet słyszeć o m banku

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ja raczej nie pomoge, bo mam konto studenckie w WBK. Wiem, że płace za karte 3 zł miesięcznie, przelewy mam za darmo. ;-)
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#9 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 15:00

ja mam karte kredytowa w ing i jesli zrobie tranzakcje za 1200 zł w ciagu roku to nie mam oplaty i mnie to pasuje . odsetki sa 20 % ale jak wiekszosci banków , ja nie mam duzego załduzenia , czesto splacam całosc wiec nic mnie ta karta nie kosztuje.
konto mam tez w ing , oplata 5 zł misiecznie za uzytkowanie karty, ale jesli zrobi sie zakupów za 100 zł miesiecznie to nie ma oplaty. przelewy przez internet sa darmowei mozna wyplacac ze wszytkich bankowatów , nie tylko ing bez oplaty. mam jescze konto oszczednosciowe w ing i przelewy miedzy osobistym a oko sa bezplatne, nie ma chyba limitów losci takich przelewów , ja czasem rokie takich 10 miesiecznie.
jestem zadowolona z tego banku.
a i < co pewnie nie takie wazne> bardzo fajna graficznie strona tego banku, przejrzyscie :-) widziłam mbanku i jest to srednie, jak jakis poczatkujaca instytucja , ale to było zrok temu , moze teraz sie poprawiło.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#10 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 15:10

w każdym razie dogadać sięz typem przez telefon graniczyło z cudem ... :/

A po co chcesz gadać z konsultantem? skoro wszystko można załatwić przez internet a z umową przyjedzie do Ciebie kurier ;-) Ja też jestem w mbanku i bardzo sobie chwalę- prowadzenie konta, przelewy, wydanie karty i jej użytkowanie to wszystko jest za darmo i nie ma tam czegoś takiego, że żeby nie płacić to musisz wykonać transakcję kartą na min. 100 zł czy też mieć jakieś z góry narzucone wpłaty na konto. To po pierwsze. Dalej- nigdy i niczego nie załatwiałam w oddziale, moja noga jeszcze tam nie postała choć mam w pobliżu dwa ;-) wszystko załatwiam przez internet, ewentualnie telefonicznie i nigdy nie miałam problemów, aby się z konsultantem dogadać (musiałaś trafić na jakiegoś patafiana :P ). Kredyt dostałam bez wychodzenia z domu, podobnie jak kartę kredytową :-D Z kredytem było tak, że po upływie pół roku w ciągu których miałam co miesiąc wpływy na konto złożyłam wniosek przez internet o przyznanie kredytu i bazując na obrotach na koncie, czyli bez żadnych zaświadczeń i odwiedzin w banku, został mi on przyznany a umowę "podpisałam" również przez internet za pośrednictwem identyfikatora i hasła :-P Co jest też dla mnie ważne to jest on niewysoko oprocentowany, jak było napisane- dla stałego klienta mbanku, bo tylko 11,8% w skali roku. Kartę kredytową z kolei przyznali mi na podstawie rachunków za telefon, bo współpracują z Orange a ja właśnie w tej sieci jestem i również załatwiłam to szybko i sprawnie siedząc przed kompem na 4 literach :mrgreen: Sama obsługa konta też jest prosta i przyjemna- wszystko masz na monitorze przed nosem- wyszczególnione konto podstawowe, kredyt, konta oszczędnościowe, kartę kredytową; w każdym momencie mogę sprawdzić wszystko czego potrzebuję i wbrew pozorom nie jest to takie łatwe np. w polbanku, bo tam obsługa konta internetowego to dla mnie wyższa szkoła jazdy :lol: a zrobienie przelewu to nie lada wyzwanie :-P

Ogólnie powiem tak... szukałam ostatnio innego banku, w którym mogłabym założyć konto bez żadnych opłat. W planach miałam odkładać trochę kasy tak poza głównym bankiem, że niby "nie do ruszenia" :-P i prócz mbanku właśnie i polbanku nie znalazłam żadnego, który nie pobiera opłat i za prowadzenie konta (muszą być minimalne wpływy miesięczne) i za używanie karty (płatność min. 100 zł), której ja, de facto, praktycznie nie mam zamiaru używać <bezradny></span> w związku z tym to drugie konto mam właśnie w polbanku i jakoś nie pieję z zachwytu, ale ja sporadycznie z niego korzystam, bo docelowo powinnam tam wpłacać a nie wypłacać, więc jakoś przeżyję ;-)

Reasumując: stawiam jednak na mbank :mrgreen: Mów co chcesz, ale ja będę im wierna :mrgreen:

A właśnie- bankomatów bez prowizji dla w mbanku też jest sporo, bo i bzwbk i euronety (których ostatnio mnóstwo) i cash4you i chyba coś jeszcze... ino nie pamiętam <hmm></span> :P

Co do Alior Banku- nie wiem jak teraz, bo do niedawna pobierali opłatę za prowadzenie konta jeśli nie było określonej min. kwoty wpływającej co miesiąc, natomiast za użytkowanie karty się płaci- bynajmniej tak mi powiedziano
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#11 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 17:56

tigraa84, dziękuję bardzo za wypracowanie :mrgreen: świetnie opisałaś bank :mrgreen: ale ja i tak do mbanku nie wrócę :lol: A co załatwiałam z konsultantem? Usiłowałam mu wytłumaczyć że nie dostałam od nich karty ... a on uparcie tłuaczył mi, że skoro wysłali to to jest oczywiste, że dostałam ... i dawaj ... pytam czy wysyłali poleconym? ale on musi koniecznie skierować mnie do kolegi, bo on nie wie ... no to skąd ma pewność że karta do mnie doszła? bo wysłali. bo tak ma w systemie ... i gadaj z takim :roll:

przelewy przez internet są darmowe

praktycznie wszędzie są teraz darmowe <jezorek11></span>

bankomaty w ing teraz już są darmowe wszystkie ... ale jeszcze niedawno buliłam po 5 zł za skorzystanie z innego niż ing lub euronet (tu było 2 zł) ... znajdźcie nad morzem bankomat ing ... szczególnie w mniejszych miasteczkach ... :roll: w rumunii są, na węgrzech, a w łebie nie uświadczysz ... a że człowiek potrzebował kasy już, to nie patrzył z jakiego bankomatu wybiera (a że było ich całe 5 w mieście to wybór ... ho ho ... ) dlatego nauczyłam się zwracać uwagę na to ... no i przede wszystkim tym się kieruję ;-) a grosik do grosika ... trochę na nich zarobili ...

bardzo fajna graficznie strona tego banku,

i nie można wydrukować potwierdzenia przelewu z karty kredytowej <jezorek11></span>

bynajmniej

to nie to samo co przynajmniej :P

[ Komentarz dodany przez: tigraa84: 2010-07-21, 19:04 ]
Wyczytałam kiedyś, że

Słowo “bynajmniej” ma zupełnie inne znaczenie niż słowo “przynajmniej” więc jeśli używasz ich zamiennie, to jesteś imbecylem

i, cholibka, ciągle go zamiennie używam <bing1></span> ale chyba pod Twoim czujnym okiem się wreszcie nauczę <dumb1></span> jak magdaaaa "dekoltu" przez t <umieraam></span>

#12 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 17:59

nie można wydrukować potwierdzenia przelewu z karty kredytowej

dostaja papierowa do domu , to nie poróbowałam. <jezorek11></span>

#13 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:04

dostaja papierowa do domu

potwierdzenie wykonania przelewu? czy miesięczny wyciąg? poza tym nie wiedziałam że jeszcze wysyłają papierowe <jezorek11></span> ja już nie dostaję .... łooo .... dłuuugo :P

#14 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:37

miesieczne zestawienie . jak sie ma dostpe do karty przez interent to standardowo nie wysyłaja , ale mozna zglosic ze sie chce i jest to darmowa usługa. przelewów z karty kredytowej nie robie , bo te odsetki to ja wole na cos innego przeznaczyc, platnosci karta przez internet tez nie robie , wiec nigdy nie potrzebowała wydruku . ale to standardowo jest to niemozliwe :?: czy czasami jest problem ???
a to mam rozumiec ze juz mbank przerobiłas i i ing a teraz szukasz czegos innego ???

#15 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:47

przerobiłam już mbank, lukasa, teraz ing i pko ... miałam do czynienia też z eurobankiem i też serdecznie odradzam ... głównie ze względu na kulturę pracowników (tu już nie tylko o jednej osobie piszę, a o kilku ... choć oczywiście, nie o wszystkich :P ) i szukam czegoś co mi podpasuje bardziej ... myślałam nad tym Aliorem, bo mama mówiła ostatnio, że dość dobrą ofertę mają ... oddział po drugiej stronie ulicy mam ... ale nie wiem jak u nich z bankomatami, muszę poszperać. no i może wy mi coś podpowiecie ciekawszego :P gdyby nie to, że jeżeli się na firmie raz sparzę, to drugi raz do nich nie pójdę, chyba że sami na rynku zostaną ... pewnie wróciła bym do mbanku, ale jednak mi nie pasuje to że nie mają oddziałów ... a ja przez tel o pieniądzach gadać nie bede :P

#16 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 19:26

ale nie wiem jak u nich z bankomatami

Reklam nie oglądasz :> wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie za darmo :-P

Wypłaty:
w placówce Alior Banku 0 zł
w bankomatach Alior Banku 0 zł
we wszystkich innych bankomatach w Polsce i na świecie 0 zł

źródło:www.aliorbank.pl
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#17 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 19:00

ja mam konto w Alior Banku i jestem zadowolona :D
prowadzenie konta - 0 zł
wypłaty z wszystkich bankomatów - 0 zł
przelewy - 0 zł
karta - 5 zł (było 3 zł ale skubańcy podnieśli kwotę <jezorek11></span> )
dodatkowo jest oprocentowana połowa środków będących na koncie na 8% w skali roku :)

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>

#18 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 22:16

karta - 5 zł

miesięcznie?

8% w skali roku

odsteki deponowane comiesiąc? czy w innych odstępach czasu? i czy miałaś wkłąd minimalny? aaa i czy to "zwykłe" konto, czy typu "student" ? :mrgreen:

#19 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 19:00

miesięcznie?

tak miesięcznie :)

czy miałaś wkłąd minimalny?

nie i nie było również opcji, że tyle a tyle najmniej muszę co miesiąc wpłacać na konto

czy to "zwykłe" konto, czy typu "student"

jest to konto osobiste

odsteki deponowane comiesiąc? czy w innych odstępach czasu?

nazywa się to Lokata nocna - więc każdej nocy, polowa środków na koncie 'zarabia' :mrgreen:

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>

#20 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 13:11

ja mam konto w mbanku od 3 lat i jestem bardzo zadowolona, prowadzenie nic nie kosztuje podobnie jak przelewy, ostatnie sesje przychodzące sa po 18:15 a z tego co wiem w aliorze nie trwaja tak długo. Każdemu polecam to konto. Mój D. też je ma i przezlewy o kazdej porze dnia i nocy wykonywanie sa natychmiastowo pomiędzy naszymi kontami. Coraz więcej bankomatów jest darmowych. nic nigdy nie straciłam nawet kartę wydano mi za darmo (juz drugą). :-D