Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Żylaki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Melodia19

Melodia19
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 20:14

Dziewczyny czy któras ma z tym problem?? Leczyłyscie to jakos?? macie jakies sprawdzone maści??
Po wizycie u dermatologa po prostu sie załamałam....
Chyba wczoraj wyszedl mi ten żylak... na dodatek nie przepisala mi na to żadnej masci :evil:
tylko mi kazała zmienic sposób siedzenia.... bo sama sobie jestem winna:/
nigdy nie potrafilam normalnie siedziec , zawsze siedziałam na nogach.... a potem mi cierpły... i z tego mi sie zrobil żylak...
Jak macie jakies sposoby na to coś to prosze o odpowiedz

iv09i09kftvt0mdm.png

#2 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 20:59

Melodia19, niestety kochana Ty moja, na żylaki nie ma domowego sposobu. Możesz to zrobić tylko i wyłącznie laserowo.

na dodatek nie przepisala mi na to żadnej masci :evil:

bo na to nie ma raczej maści ;)

Też mam żylaka i z tym żyje. Dodatkowo to chyba jakoś uwarunkowane genetycznie jest, bo mam w tym samym miejscu co mama.

#3 ESMERALDA

ESMERALDA
  • Użytkownik
  • 549 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 21:18

Ja też mam żylaka,u lekarza jeszcze nie byłam ,ale niedługo się wybiorę ,bo mam teraz dużo wolnego czasu . Moja babcia ma żylaki ,i wiem jak to wygląda kiedy się, taki żylak otworzy i jak długo się goi . Nie chciała bym czegoś takiego przechodzić ,więc lepiej już teraz pomyśleć o usunięciu tego żylaka , niż potem cierpieć . Całą zimę chodziłam do babci bo na oby dwóch nogach miała otwarte żylaki i nie mogła założyć butów , więc ja chodziłam i robiłam jej zakupy .

#4 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 12:01

sprawdziłam są maści/zele na żylaki

Tylko,że one nie zaszkodzą i nie pomogą.U mnie mama ma żylaki i pełną apteczkę leków.Niestety,aby je usunąć,potrzebna jest interwencja chirurgiczna.

#5 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 23 kwiecień 2010 - 17:15

Mój tata miał żylaki, lekarz od razu polecił mu laser, bo jak napisała viola, żadna maść nie jest skuteczna i używanie jej w niczym nie pomoże. Laser ponoć boli, ale da się wytrzymać

#6 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 11:08

Mam pytanie.Czy jazda na rowerze nie zaszkodzi moim nogom?,gdyż mam skłonności do żylaków i na jednej nodze widnieje taki sporej wielkości.Szczególnie jak sie nogi zmęczą to on tak nabrzmiewa i go doskonale widać.
Chodzi mi o to,ze to duzy wysilek niż gimnastyka polegajaca np.na machaniu nogami.

#7 harry84

harry84
  • Zbanowani
  • 890 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 13:05

Czy jazda na rowerze nie zaszkodzi moim nogom?,gdyż mam skłonności do żylaków i na jednej nodze widnieje taki sporej wielkości.

Rozsądna jazda na rowerze wręcz pomoże Twoim nogą. Aktywność mięśni wspomoże proces krążenia i przepływ krwi w żyłach. Wielkim błędem jest to, ze zauważając żylaki ludzie całkowicie rezygnują ze sportu, a bieganie, spacery, jazda na rowerze i wszelkie takie mało inwazyjne formy aktywności fizycznej sa jak najbardziej wskazane ;-)
"Każdy może być ojcem, ale trzeba być kimś naprawdę wyjątkowym, żeby być tatą..."
Dołączona grafika
www.rakszyjki.pl> STOP rakowi szyjki macicy

#8 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 13:19

Rozsądna jazda na rowerze wręcz pomoże Twoim nogą. Aktywność mięśni wspomoże proces krążenia i przepływ krwi w żyłach.

dziękuję Harry,czyli wszystko z umiarem. ;-)

#9 Domatorka

Domatorka
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 18:58

W sumie są jeszcze sposoby pozbycia się żylaków poza laserem, przynajmniej ja znalazłam parę. No ale oczywiście, wszystkie są w jakiś sposób inwazyjne.

Jak wyleczyć już istniejące żylaki
LASEROTERAPIA - zarezerwowana do usuwania "pajączków naczyniowych", wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, bezpośrednio po niej pacjent może wrócić do domu; ważne jest przygotowanie do zabiegu - skóra co najmniej przez miesiąc nie może być eksponowana na słońce.
SKLEROTERAPIA - metoda nieoperacyjna, polegająca na wstrzyknięciu do żyły środka, który spowoduje jej zasklepienie; trwa stosunkowo krótko - ok. 30 min, nie wymaga znieczulenia, jednak nadaje się tylko do usuwania niewielkich żylaków, a pożądany efekt można osiągnąć po serii kilku zabiegów.
KRIOSTRIPPING - operacja trwająca ok. 1 godziny, wykonywana w znieczuleniu ogólnym; patologiczna zmiana zostaje usunięta poprzez specjalną sondę zamrażającą, wprowadzoną do jej wnętrza; po zabiegu przez kilka tyg. należy chodzić w specjalnych rajstopach uciskowych
STRIPPING - tradycyjna metoda chirurgiczna, w której usuwa się całościowo niewydolne naczynie żylne; zabieg dość poważny, przeprowadzany w szpitalu w znieczuleniu ogólnym; sprawność operowanej kończyny jest przez jakiś czas ograniczona, do innych wad tego zabiegu można zaliczyć kilkutygodniową obecność licznych krwiaków, po nacięciach pozostają też blizny.
MINIFLEBEKTOMIA - najnowocześniejsza z wyżej przedstawionych , polega na usunięciu niewydolnej żyły nie w całości lecz odcinkami, wykonując kilkumilimetrowe nacięcia i za pomocą narzędzia przypominającego szydełko wyciąganie kawałków naczynia, zabieg można wykonywać w znieczuleniu miejscowym, a jego niewątpliwą zaletą jest dobry efekt kosmetyczny.

Źródło:http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/66,zylaki-jak-zapobiegac-i-leczyc/block/3

#10 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 06:26

wszelkie takie mało inwazyjne formy aktywności fizycznej sa jak najbardziej wskazane ;-)

A ćwiczenia na przyrządzach w siłowni ? Nie mówię tu o braniu takich kg jak kulturyści ale takich w miarę moich możliwości - jak dla dziewczyny..
Dołączona grafika

#11 bubba

bubba
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 13:46

A ostatnio zastanawiałam się nad zakupem maści kasztanowej...Ale skoro nie pomoże to sobie daruję ;). Niestety mój ojciec ma żylaki i widzę na swoich nogach początki tego diabelstwa :/

#12 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 13:51

A ostatnio zastanawiałam się nad zakupem maści kasztanowej...Ale skoro nie pomoże to sobie daruję ;) /

a skąd wiesz? nie przetestowałaś to nie możesz nic na ten teamt powiedzieć ;-) możę pomoże
Dołączona grafika

#13 dropsik

dropsik
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 07:33

innowacyjną metodą leczenia żylaków jest żel curiosine, którego unikalna opatentowana formuła będąca połączeniem kwasu hialuronowego z cynkiem wspomaga leczenie ran różnego pochodzenia, w tym mi.in. żylaków. Warto spróbować, w przypadku mojej babci żel okazał się bardzo pomocny.

#14 pustynna

pustynna
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 21:28

Moja mama ma straszne problemy z żylakami. Tyle ile było można usunięto jej operacyjnie (opowiadała mi jak się obudziła w trakcie :shock:) a reszta została. Jak jej zaczynają dokuczać to używa maści. Co prawda trochę ona kosztuje ale od razu jej przynosi ulgę. ;)
Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba... J. Słowacki

#15 dropsik

dropsik
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 10:27

a co to za maść i jak się kształtują jej ceny?

#16 helper0

helper0
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 11:05

wiecie co, ja również szukałam różnych maści itd. jednak lekarz powiedział mi jak-biegać aby wzmocnić i uelastycznić skórę no i po 2 miesiącach efekty są naprawdę zadowalające, powinnyście poszukać na różnych forach lub stronach co nieco o rozpoczęciu zabawy z jogingiem

[ Dodano: 2012-07-09, 16:00 ]
Zeby nie bylo : jak-biegac . pl dowiecie sie wszystkiego :-)

#17 Maud

Maud
  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 13:16

Wiesz co, to dziwne bo moja kuzynka biega a żylaki nie zniknęły. Bieganie, ruch może zapobiegać ale nie sprawi, że żylak zniknie. Wszyscy chorzy by biegali.
Kobiece stroje nie były sprawą przesadnie zajmującą myśli Cutwella. Właściwie kiedy myślał o kobietach, pojawiające się w umyśle obrazy rzadko zawierały w ogóle jakieś stroje.

#18 DariaO

DariaO
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 15:49

hehe, maści na żylaki niestety nie pomogą. wiem, bo sama się z nimi borykam. jedyna możliwość to usunięcie albo operacyjnie albo laserowo chociaz teraz coraz czesciej wykorzystuje się juz laser bo nie pozostawia blizn na nogach, które wyglądają równie okropnie co same żylaki. 

A dermatolożka dobrze zaleciła zmianę trybu życia. Żylaki pojawiają się na nogach jeśli mamy tylko siedzący tryb albo tylko stojący. Jak siedzimy to zalecamy jest spacer 5 minutowy chociaż raz na godzinę a jak stoimy w pracy to usiądźmy na 5 minut. i nie nośmy zbyt długo wysokich obcasów, bo to tez może działać niekorzystnie. 

#19 Madzik :)

Madzik :)
  • Użytkownik
  • 6063 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 19:46

Moja zmora, grr...

W ciąży pojawił mi się taki wielki, wielki, ogromny wręcz na pół łydki.

Wygląda okropnie, czasami boli.

Czekam na wizytę w poradni naczyniowej, a potem zapewne zabieg.

#20 DariaO

DariaO
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 02 luty 2015 - 15:19

z tym nie ma co zwlekać, bo nawet mały żylak może doprowadzić do zakrzepicy albo co gorsza zatoru. zapewne zaleca ci jego usunięcie operacyjnie albo laserowo - teraz tak się najczęściej robi i nie ma żadnych blizn

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych