Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

dziąsła i wyżynanie się ząbków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 22:22

co stosujecie dziewczyny na swędzące dziąsełka dzieci,oprócz gryzaczków,jakie żele itp czy każde dziecko tak źle przechodzi wychodzenie żabeczków?????

#2 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 22:26

u nas nie jest źle. Krzyś trochę rozmarudzony, ale tylko trochę. na dziąsełka dostaje Bobodent i zazwyczaj pomaga.

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#3 Jadzia

Jadzia
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 22:27

słyszałam o tym bobodencie to w zelu tak?

#4 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 23:49

Wika wyżynanie się ząbków przechodziła dośc spokojnie do momentu kiedy pojawiły się u niej afty. Wtedy już zrobiło się nieciekawie, bo to plus nabrzmiałe dziąsełka to musiał byc dla niej straszny ból, więc miałyśmy kilka ciężkich nocy.

jakie żele

My używałyśmy Dentinox, bo to właśnie poradziła nam pani w aptece i sprawił się na medal ;-)

Zaś jeśli chodzi o gryzaczki to dobrze je trzymac w lodówce i takie chłodne dac dziecku, bo wtedy szybciej ukoją ból i swędzenie dziąsełek ;-)
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#5 adata22

adata22
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 10:54

Ja na bolesne ząbkowanie nie używam niczego, bo w zasadzie nic nie pomaga. Czasem używam Bobodentu, ale to naprawdę sporadycznie.

#6 MonikaK

MonikaK
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 12:20

ja jak moja mala zaczela zabkowac uzywalam zelu Calgel i to jej pomagalo a jaj byla przy tym marudna i niespokojna dawalam jej syrop Neospasmine po kturej spal spokojnie i nie byla taka rozdrazniona
Dołączona grafika

#7 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9420 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 17:19

a jaj byla przy tym marudna i niespokojna dawalam jej syrop Neospasmine po kturej spal spokojnie i nie byla taka rozdrazniona

Dzieciom nie wolno podawać Neospasminy :!: nawet na ulotce jest taka informacja :!: przecież jest w nim ok.10% etanolu... :roll:

#8 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 17:53

Dzieciom nie wolno podawać Neospasminy :!:

mojemu małemu też lekarz kazał go podawać :-/

ale na szczęście nie dawałam ;-) dla synka starczył żel Dentinox i zimne gryzaki
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#9 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9420 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 20:34

mojemu małemu też lekarz kazał go podawać :-/

Aż jestem zdziwiona :shock: Dlatego nawet jeśli lekarz przepisze trzeba czytać ulotkę,informacje itd.....

#10 MonikaK

MonikaK
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 21:27

Tilia, ja niewiem w aptece mi normalnie dali i nic nie mowiono ze noe wolno dawac :-/
Dołączona grafika

#11 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 21:31

MonikaK, a mówiłaś pani w aptece ze to dla dziecka? nawet pomimo tego że lekarz czy kobieta w aptece mówią mi jedno czy drugie, zanim przyjmuję lek czytam ulotkę, tym bardziej zwracałabym na to uwagę, jeżeli mam podać lek dziecku :roll:

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#12 MonikaK

MonikaK
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 21:31

Preparat zawiera wyciąg płynny z: korzenia kozłka i owoców głogu.

[ Dodano: 2010-01-17, 21:33 ]
nie(d)oceniona, tak nigdy nie podaje nic po uzgodnieniu z kims upowarznionym a po zatym wiele mam urzywa tego syropu wiec niewiem dlaczego taka reakcja nic mojej coreczce sie nie dzieje choc daje jej do tej pory jak jest niespokojna
Dołączona grafika

#13 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 21:45

doszukałam na stronie jednej z aptek internetowych:

Producent: zapewne ciekawy
Postac: SYROP

Stany napięcia i niepokoju, nadmierna nerwowość, trudności w zasypianiu i zaburzenia snu na tle nerwowym, dolegliwości układu krążenia na tle nerwicowym. Pomocniczo stany spastyczne przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Lek nie może być stosowany u dzieci, kobiet w ciąży, a także w przypadku uszkodzenia wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniu mózgu, w chorobach umysłowych. Preparat ze względu na zawartość alkoholu i olejków lotnych nie może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ze względu na zawartość alkoholu osłabia zdolność kierowania pojazdami.

Ostrzeżenie i zalecane środki ostrożności: Ze względu na zawartość cukru nie jest zalecany dla diabetyków. Lek zawiera ok. 10 % etanolu. Każda dawka zawiera 1,12-1,16 g etanolu.

Działanie: Związki czynne korzeni kozłka działają depresyjnie na OUN usuwając stany napięcia nerwowego, uczucie niepokoju, ułatwiają zasypianie. Ponadto wykazują działanie rozkurczowe w obrębie przewodu pokarmowego. To działanie wspomagają związki czynne ziela męczennicy.

Sposób użycia: Dla dorosłych - 2 łyżki stołowe 3-4 razy dziennie. W trudnościach z zasypianiem należy przyjąć dawkę jednorazową leku na godzinę przed snem.

MonikaK, żadna rekcja, po prostu zdziwiłam sięże przy przeczytaniu ulotki nie zwróciłaś uwagi na przeciwwskazania. nie ma się co bulwersować, po prostu stwierdziłam że nawet jeżeli lekarz mi coś przepisze - nigdy nie ufam w 100 % :roll: :roll:

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#14 MonikaK

MonikaK
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 21:54

nie(d)oceniona, ja sie nie bulwersuje ale wiem co moge dac mojemu dziecku i czytam ulotke i pisalo ze mozna dac dziecku ale 3do 5 kroplek a po roku do pol lyzeczki wiec niewiem jak mam teraz myslec przeciez gdybym wiedziala ze tego nie daje sie dziecku to bym nie podala a po zatym by mi nawet nie sprzedali w aptece

[ Dodano: 2010-01-17, 21:56 ]
Wskazaniami do stosowania płynu Neospasmina są stany niepokoju, trudności w zasypianiu, pomocniczo w nadmiernym pobudzeniu nerwowym.

Skład:
Preparat zawiera wyciąg płynny z: korzenia kozłka i owoców głogu.

Działanie:
Działa uspokajająco na o.u.n. oraz nasennie.

Wskazania:
Stany niepokoju, trudności w zasypianiu, pomocniczo w nadmiernym pobudzeniu nerwowym.

Dawkowanie:
Dorośli 1 łyżkę 3 razy dziennie, dzieci 1/2-1 łyżeczka do herbaty 3 razy dziennie.

[ Dodano: 2010-01-17, 22:11 ]
źródło: strona internetowej apteki

[ Dodano: 2010-01-17, 22:13 ]
tu to znalazlam

zmieniłam źródło, żeby nie było reklamą apteki ;-)
Dołączona grafika

#15 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9420 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 23:52

MonikaK, na ulotce syropu jest napisane,że można dać neospasmine dzieciom?bo przed chwilą sprawdzałam na stronie producenta i jest informacja,że dzieciom nie wolno podawać.
I nie wiem czy istnieje płyn Neospasmina(bo pierwsze słyszę),ale syrop na pewno zawiera etanol.
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#16 MonikaK

MonikaK
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 20:00

dajmy sobie juz spokój ok bo to mnie zaczyna juz denerwowac na tej ulotce co mam pisalo ze mozna dawac wiec podawalam i farmaceltka która mi to sprzedala a jes zaufana osoba nie miala zadnych przeciwskazan co do podawania tego syropu
Dołączona grafika

#17 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9420 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 20:57

Moje wypowiedzi nie mają na celu denerwowanie Ciebie tylko chciałam zwrócić Ci uwagę co jest w tym syropie. Jeśli masz możliwość proszę zeskanuj mi tą ulotkę,bo chciałabym zobaczyć takie zalecenia przy neospasminie. Uczę się w tym kierunku więc dodatkowe informacje mi się przydadzą. Możliwe,że wyprodukowano jakiś nowy środek o podobnej nazwie albo syrop ma zmieniony skład i np.zawartość etanolu jest mniejsza.
Będę wdzięczna :-)

#18 asia21_87

asia21_87
  • Użytkownik
  • 7854 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:39

My używałyśmy Dentinox

my też używamy, smaruje jej tak dwa razy dziennie jak ma dzień marudzenia ;-)
i podaje gryzak bardzo lubi się nim bawić
jak ma już naprawdę złe dni to podaje jej tez syrop ibufen dla dzieci od 3 miesiąca życia
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#19 MonikaK

MonikaK
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:49

Tilia, niemam skanera ale naprawde bylo napisane ze mozna dawac dzieciom <bezradny></span>
Dołączona grafika

#20 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 17:50

dziewczyny..... chyba zjeżdżamy z tematu ;-)
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?