Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Niezbędne wyposażenie domu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jasminka

Jasminka
  • Użytkownik
  • 1022 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 17:43

Mój niezbędnik:

Pralka - duże rzeczy ciężko się pierze w misce/wannie.

Odkurzacz (aktualnie niestety nie mam :-( ) - wygodniejszy, szybszy i skuteczniejszy od miotły

Mikser kielichowy - do zielonych koktajli :-P

Piekarnik (też aktualnie nie mam) - czuję się jak bez ręki :-/

mlynek do kawy. Kiedys rzecz wazna tez juz nie

Dla mnie jest ważny.
Aktualnie mam dwa takie młynki. Bosch do mielenia kawy, bo Połówek lubi świeżo mieloną. DeLonghi do mielenia orzechów, ziaren, pestek, itp.

#22 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3554 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 18:05

A ja ziemniaki do placków na tarce. :-D
U Brzydkiego w domu robią robotem kuchennym i smakują inaczej. <bezradny></span>

Z takich "niezbędnych" rzeczy to jeszcze opiekacz i gorfownica. Mam taką kwadratową, ale marzy mi się w serduszka. <dreams></span> Może mi ktoś na ślub zafunduje. :-P

do mielenia kawy

O, fajna rzecz. Też wolę świeżo mieloną kawę, ale na razie młynka brak. ;-)

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#23 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:05

opiekacz

o tak bez tego sie nie da ;-) pomyslec ze kiedys tego nie bylo :-P

nie mam dywanów to odkurzacz mi nie potrzebny, poza tym lubie zamiatac.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#24 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 00:53

Dla mnie niezbędną rzeczą jest przede wszystkim pralka. Pamiętam, jak na pierwszym roku woziłyśmy ze współlokatorką co tydzień czy dwa pranie do domu, bo właściciel załatwił nam sprzęt dopiero w marcu albo kwietniu :P

Poza tym odkurzacz. W obecnym mieszkaniu na początku go nie mieliśmy i mimo, że kawalerka nie jest zbyt duża, odczuwaliśmy jego brak.

Bez żelazka byłabym w stanie przeżyć, bo i tak używam go sporadycznie. Nie wiem, czy to zasługa mojej genialnej pralki, która nie gniecie, czy ubrań, ale prasuję rzadko (choć lubię ;-) )

Za to od jakiegoś czasu nie jem w ogóle smażonego mięsa, więc nie wyobrażam sobie życia bez piekarnika. No i blender. Konieczny sprzęt w mojej kuchni, bo uwielbiam wszelkie zupy - kremy i warzywne koktajle.

Ale nie mam pojęcia, jak jeszcze kilka lat temu nie potrafiłam sobie wyobrazić życia bez telewizora :lol:

#25 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 07:04

Ale nie mam pojęcia, jak jeszcze kilka lat temu nie potrafiłam sobie wyobrazić życia bez telewizora :lol:

A ja sobie nie wyobrażam. Lubię i wiadomości i dokumenty i filmy no i seriale. A rano leci mi telewizja śniadaniowa. Szczerze to nie wiem jak można bez niego żyć.

Każdy z nas urodził się ateistą

#26 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 07:06

Szczerze to nie wiem jak można bez niego żyć.

Ja nie oglądam w ogóle, jedynie co właśnie włączę czasem przy sprzątaniu Eskę.TV żeby leciała muzyka w tle, a jakby nie było telewizora, to bym w kompie włączała :P Seriali telewizyjnych nie oglądam, filmy na necie, dla mnie mogłoby nie istnieć.
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#27 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3554 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 07:10

życia bez telewizora

A my właśnie bardzo mocno się zastanawiamy, czy kupić do nowego domu. Tutaj mamy taki stary z dużą dupą, ale tylko jak "wystrój" mieszkania i zbieracz kurzu, bo i tak nikt go nie ogląda. :-D
Na razie doszliśmy do wniosku, że chyba kupimy dopiero jak będziemy mieli dziecko, żeby miało te swoje Mini Mini i inne.
Albo jak będziemy na tip top urządzali salon. <hmm></span> Zależy co będzie pierwsze. :->

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#28 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 22:37

Na razie doszliśmy do wniosku, że chyba kupimy dopiero jak będziemy mieli dziecko, żeby miało te swoje Mini Mini i inne.

no to jeszcze z 5 lat , bo do 3 roku zycia tv dziecku nie jest potrzebne
ja w wakacje to tv tylko muzycznie ogladam :mrgreen:

karate fakt blender potrzebna rzecz, jak ludzie kiedys zyli bez tego <hmm></span>

#29 Madzik :)

Madzik :)
  • Użytkownik
  • 6091 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 07:54

Pralka musi być. W mieszkaniu studenckim nie miałam, nie wiem jak dałam radę tak żyć przez.... 3 lata :->

Lodówka obowiązkowo. Nie miałam przez miesiąc. Nigdy nie wydałam tyyyyle pieniędzy na jedzenie.

Kuchenki też nie może w domu zabraknąć ;-)

Ale to takie oczywiste rzeczy :-)

Co tam mi jeszcze potrzebne ? <hmm></span>

Zmywarka - dopóki się nie ma, to wydaje się, że nie jest potrzebna, bo nas mało, bo mało zmywania, a jednak.... Mnie bardzo ułatwia życie i nie wyobrażam sobie, jak mogłabym jej nie mieć :lol: Na naszą dwójke wstawiam 2-3 razy w tygodniu. Przy gościach to już wogóle mistrzostwo świata :mrgreen:

Telewizor - nie mamy od marca, kiedy odłączyli nam telewizję analogową :-P nie mogłam się zebrać, aby kupić dekoder i pomału się od niego odzwyczailiśmy ;-) Przyznam, że czasami brakuje mi, aby się w coś pogapić ;-) Zakup się szykuje.

Z drobnego AGD to muszę mieć mikser. Zastanawiam się teraz nad blenderem :-> Napewno się przyda przy dziecku.

Odkurzacz - mam od niedawna :-) Wcześniej zamiatanie miotłą było <zleee></span>

#30 Melodia19

Melodia19
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 10:56

Zastanawiam się teraz nad blenderem :-> Napewno się przyda przy dziecku.

Ja też się nad tym zastanawiam, myślę , że to będzie bardzo przydatne

poza tym to co kupie po weselu( od dawna za mną to chodzi) , to sokowirówka ...
Mój K, się zreflektował , że będzie robił wyciskane soczki dla mnie a później i mały skorzysta :->

iv09i09kftvt0mdm.png

#31 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3554 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:38

sokowirówka

Dla mnie niepotrzebna. <bezradny></span>
Tak sobie człowiek mówi, że będzie robił soczki, a jak już ma to zrobi ze dwa razy i koniec, bo czasu brak. No chyba że się siedzi w domu, to wtedy może faktycznie inaczej. ;-)
Ja pożyczyłam od mamy i właśnie tak to wyglądało, więc na razie uważam to za zbędną rzecz.

no to jeszcze z 5 lat , bo do 3 roku zycia tv dziecku nie jest potrzebne
ja w wakacje to tv tylko muzycznie ogladam

No to mam nadzieję, że jednak szybciej ta druga opcja wypali i już będziemy mieli swój salon zrobiony na tip top. :mrgreen: A muzyczne też lubię, jak miałam to włączałam. Ale teraz radio też wystarcza. ;-)

Madzik, ja właśnie w domu rodzinnym miałam zmywarkę, a tu nie mam i początek to był dla mnei KOSZMAR :-P A teraz znowu uważam, że da się żyć bez. Chyba kwestia przyzwyczajenia.
Chociaż wiadomo, że kiedyś bym chciała mieć. ;-)

#32 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9420 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:42

a jak już ma to zrobi ze dwa razy i koniec, bo czasu brak.

moim zdaniem zrobi ze dwa razy i potem nie chce mu się tych elementów myć :lol:
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#33 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 01:46

jak już ma to zrobi ze dwa razy i koniec, bo czasu brak. No chyba że się siedzi w domu, to wtedy może faktycznie inaczej

Eee, nie prawda :P Obranie warzyw wcale nie jest czasochłonne i ja akurat soki robię często mimo, że nie siedzę w domu :P Sokowirówka to nie jest dla mnie niezbędny sprzęt, bo wszelkie warzywne koktajle równie dobrze mogę zrobić blenderem, który dla mnie jest bardziej przydatny, ale fajnie ją mieć ;-)

Co do zmywarki, nie mam i kupować raczej nie zamierzam. W rodzinnym domu miałam i była to dla mnie i dla wszystkich zresztą wygoda, ale kiedy poszłam na studia zauważyłam, że... lubię zmywać :lol: Naprawdę, według mnie to chyba najlepsza z porządkowych czynności :lol:

#34 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 16:49

Sokowirówka

nie mam, a szkoda bo np. soki z marchwi dla malej ( a lubi ) bym zrobila. Ale mam blender, mam mikser;)

tv- owszem. Ale moglabym bez niego sie obejsc. Lubie obejrzec tv sniadaniowa . Teraz wlaczam eske. Czasem bajke malej.Wiadomosci.

radio moze byci nie musi. Ja mam w kuchni :) jak cos pieke gotuje lubie wlaczyc. To pierwsza rzecz ktora zaczyna dzialac u mnie rano po przebudzeniu

przenosny grzejnik- nie wiem jak sie to fachowo nazywa. Ale jak w mieszkaniu zimno a nie grzeja jeszcze to sie przydal nie raz nie dwa

piekarnik to wiadomo. Lubie piec.

Ale chyba tak najbardziej to pralka lodowka potrzebne.

budzik :) w sypialni. Bo nie uznaje w niej ani tv, ani kompa ani nawet trzymania telefonu ;) wiec budzik musi byc

bez bledera nie mozna zyc ? aprzyznam ze mam, i jak mala byla mniejsza - to uzywałam bo zupki itp. Ale teraz je juz wszystko. I nie uzywam. Wole mikser :)
Wiec nie wiem do czego ten blender uzywac teraz:P
a wlasnie jaki macie ten blender ? reczny taki ?
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#35 marcys

marcys
  • Użytkownik
  • 688 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:21

Dla mnie numer 1 to oczywiście lodówka z dużą zamrażarką. Mieszkając w akademiku przez pewien czas jej nie miałam i jedzenie trzymało się na parapecie - nigdy więcej :D

Bardzo ważne są dla mnie pralka i piekarnik - no bez tego życie naprawdę jest trudne.

Zmywarkę mamy, korzystamy dość często, ale w sumie moglibyśmy się bez niej obejść.
Z mniejszych sprzętów to muszę mieć żelazko, bo nie znoszę pogniecionych ubrań, czajnik elektryczny, bo nie mam innego.

Bardzo często korzystamy też z mikrofalówki no i TV. Tego ostatniego nie miałam przez jakieś 6 lat i mi nie brakowało, ale odkąd już takowy posiadamy to jakoś sobie nie wyobrażam domu bez niego. Lubię jak coś mi tak brzęczy, poza tym regularnie oglądam wiadomości a i program albo film jakiś ciekawy czasem się trafi.

Oprócz tego koniecznie odkurzacz, miotle mówię zdecydowane "NIE". Blender mam, ale używam głównie do mielenia ziemniaków na placki, mikser natomiast głównie do ciast - przydatne aczkolwiek da radę bez nich.

Natomiast dla mojego męża to numerem jeden jest sandwich, niektórzy nazywają go tosterem, ale chodzi mi o ten do kanapek a nie do grzanek. No u niego sandwiche to na porządku dziennym.

fMCSp1.png
"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono."

#36 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:33

Widzę, że jestem jedną z nielicznych, która musi mieć miotłę :P Dla mnie zestaw miotła+mop to podstawa, której żaden odkurzacz nie dorówna :P

Przez lata byłam bardzo przyzwyczajona do czajników elektrycznych i doszło do tego, że nie potrafiła zagotować odpowiedniej ilości wody w zwykłym, bo nie miałam do niego "wyczucia' :lol:

Toster też posiadam od długiego czasu, ale jakoś nie widzę potrzeby używania go. A pamiętam jeszcze jak w Portugalii sie żywiłam tostami na śniadanie, obiad i kolację <umieraam></span>

Aaaa i jeszcze sokowirówka . Kupilimy do domu ze 2 lata temu pewnie. I ani razu nie była używana <lol></span> .

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#37 marcys

marcys
  • Użytkownik
  • 688 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:38

Miotłę posiadam, ale tylko do zamiatania tarasu i ścieżki do domu, ale gdyby dało radę odkurzaczem... :P

fMCSp1.png
"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono."

#38 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 21:04

która musi mieć miotłę

ja lubie zamiatac , wole to od tego ciezkiego odkurzacza ;-)

co do zmywania to lubie , no i nlaee do osób , ktore potrafia zyc majac brudne naczynia w zlewie , zmywam raz dziennie , wiec nie mam wiekszej straty wody niz w zmywarce.
co do sokowiroki to nie mam ale chcialabym taka mocną , zeby owoce cale wrzucac , a obierac tylko to co konieczne.

#39 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 06:31

nie(d)oceniona, ja kiedyś też miałam elektryczny i jak przestawiłam się na zwykły czajnik, to też nie wiedziałam, ile wody lać :lol: Jednak czasem nowoczesność ogłupia :lol:

Toster

Jak kupiłam sobie i toster i sandwich, to na początku regularnie używałam, teraz raz na poł roku może.

mop

Ja muszę sobie jakiś super mop sprawić, sporo mam drewnianej powierzchni i zmywanie szmatą na kolanach to tragedia.
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#40 Melodia19

Melodia19
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 08:49

moim zdaniem zrobi ze dwa razy i potem nie chce mu się tych elementów myć

sie ma zmywarke :-P

Ale to jest tak ze wszystkim, na początku jest wielkie wow, a potem to nic takiego i używa się od czasu do czasu...

Tak sobie postanowilismy , że kupimy bo chcemy, i jak narazie to nie jest zbędna rzecz :->

iv09i09kftvt0mdm.png