Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Młodą matkę zabiła dieta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 22:49

Odnośnie odchudzania...

Czy można umrzeć z głodu żyjąc dostatnio w Europie? Jak widać można, jeśli nie zna się umiaru w diecie.

Pewna 26-latka, matka sześcioletniej dziewczynki, zagłodziła się na śmierć. Helen Anderson z Wielkiej Brytanii znaleziono martwą w kwietniu tego roku.

Okazało się, że kobieta zmarła z głodu i spowodowanego nim wycieńczenia organizmu. Przez kilka miesięcy przed śmiercią była na bardzo rygorystycznej diecie odchudzającej - żyła jedynie o wodzie i zupie.

Anderson była nie tylko matką, ale i utalentowanym muzykiem - grała na skrzypcach, fortepianie i gitarze.

Sekcja zwłok wykazała, że w momencie śmierci jej ciało było tak spragnione cukrów, że zaczęło trawić własne rezerwy tłuszczu. To z kolei wywołało chemiczną reakcję metaboliczną zwaną kwasicą ketonową, jak się okazało - zabójczą.

Anderson straciła ponad trzydzieści kilogramów w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Była głucha na prośby i błagania rodziny, która widziała, że dzieje się coś niepokojącego. Ponoć wcześniej Helen zaręczyła się ze Szwedem, którego poznała przez Internet i chciała wyglądać jak najlepiej na uroczystości zaręczynowej.

Jej matka płacząc mówi, że historia 26-latki jest przestrogą dla innych. Niestety, marną - coraz więcej jest doniesień o śmierci spowodowanej zbyt restrykcyjną dietą.

[ Komentarz dodany przez: Donn: 2009-08-03, 23:55 ]
poprosimy o źródło

#2 kashira

kashira
  • Użytkownik
  • 5282 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 07:51

Niestety wszystko w nadmiarze jest niedobre <bezradny></span> Myślę, że kobiety powinny miec świadomośc swego ciała, wiedziec, kiedy ciałka jest za dużo, a kiedy za mało... Nadmierna chudosc wcale nie jest piękna... i co gorsza prowadzi do utraty zdrowia, w tym przypadku nawet życia...
Nie wyobrazam sobie takiej głodówki... to muszą byc okropne męczarnie <bezradny></span>
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 kjujiczek

kjujiczek
  • Użytkownik
  • 1845 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 07:54

Toż to podpada pod anoreksję. Szkoda, że nikt jej nie zapewnił pomocy psychiatry, choć pewnie nie dałaby się namówić, a zmusić nikogo nie można <bezradny></span>
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 WweronikaA

WweronikaA
  • Użytkownik
  • 8332 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:56

Ludzie czasami nie potrafią docenic co maja...
Miała zdrowie, dziecko, zyla dosc dobrze kurcze po co sie az tak głodzic...? Chyba ze tu juz psychika wziela gore :roll:

#5 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 09:16

szkoda ze ludzka głupota zabija człowieka <bezradny></span> szkoda dzieciaka :-?

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#6 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 10:38

Zapomniałam o źródle... Proszę o dopiskę.

Źródło: http://www.zeberka.pl/art.php?id=5134

W sumie nie myślałabym że jedzac sama zupe mozna umrzec... W sumie to tez pokarm, ale widac potrzebne sa wszystkie skladniki do zycia.
Na dluzsza mete tak sie nie da.

I co...jak zawsze dla faceta.. To ja nie wiem.. nie widziala go tyle czasu ze nie wiedzial co sie z nia dzieje <bezradny></span>

#7 kjujiczek

kjujiczek
  • Użytkownik
  • 1845 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 11:13

Mirabelka__22, zależy jaka zupa, ale zakładam, ze jedyne co tam było to woda i jakieś warzywa, a organizm potrzebuje wszystkiego - i węglowodanów i tłuszczu i białka, nie można żyć samymi roślinkami.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#8 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 13:42

ja zakładam że była to gotowana woda na jakiejś kości...
"So I find a reason to shave my legs Each single morning..."

#9 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2009 - 22:15

szczyt debilizmu, żeby w tych czasach się zagłodzić, mając pełen dostęp do dietetycznej żywności. wszystko można robić z głową, odchudzać się też. szkoda mi dziecka, że miało taką "pokręconą" matkę, dla której waga była najważniejsza

#10 Madalena

Madalena
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 14:26

O kurcze od dziś zaczynam jeść wszystko! :shock: Na dobry początek uzupełnię sobie cukier w organizmie kawałkiem kopca kreta. Niestety ostatnio też stosowałam podobną dietę, ale tylko dlatego że zwyczajnie nie chce mi się jeść. Trzeba to zmienić i to szybko, bo coś mi się zdaje, że mój żołądek się skurczył i dlatego nie odczuwam głodu. A historia naprawdę przykra i niech będzie przestroga dla innych maniaczek odchudzania. Szkoda dzieciaka :-(

#11 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 11:26

głupota ludzka nie zna granic!
dziwię się że rodzina nie pomogła- przecież musieli widzieć co się dzieje :!: