Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Środki czystości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#41 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:51

Dziwczyny a czego używacie do nabłyszczania paneli podłogowych? Tylko nie piszcie o sidoluksie...Już go używałąm i on jest tragiczny.. <bezradny></span>

<ookk>


#42 Black_Angel

Black_Angel
  • Użytkownik
  • 804 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 11:39

Dziwczyny a czego używacie do nabłyszczania paneli podłogowych?


pronto :) u mnie to sie nazywa pledge :) taki w plynie. kiedys sie zalatwilam w spraju i mi sie podloga swiecila pieeeknie ale orelka wywinac bylo latwiusko :)

#43 Jacqueline

Jacqueline
  • Użytkownik
  • 1963 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 22:55

ale orelka wywinac bylo latwiusko :)

U mnie po sidoluksie to nie problem. Na panelach nie tak bardzo, ale na płytkach bez problemu można to odczuć.(pewnie dlatego że do nich raczej przystosowany nie jest).

#44 lulu

lulu
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 20:52

Kiedyś podczas remontu wyszukiwałam coraz to lepszych sposobów na wyczyszczenie mieszkania. Nie wiem czy słyszałyście, ale polecić mogę mycie framug okiennych zmywaczem do paznokci i gąbeczką lub używając waty. Przyznam, że smród był niesamowity przed pół dnia, ale okno wyglądało jak nowe. Trzeba tylko uważać, aby nie zostały smugi, bo je tylko tym zmywaczem można usunąć. Można też kupić zmywacz, który ładnie pachnie:) Panele natomiast czyścilam cifem. Wylałam chyba całe opakowanie cif na całe mieszkanie, szorowałam niemal 2 dni. Jednak opłacało się. Zmyłam cały brud. Mimo, że podłogę myję codziennie, to jednak sama woda z płynem nic nie daje i po latach użytkowania panele są w nieco innym odcieniu jak po zakupie. Mnie się udało wyczyścić panele tak, że wyglądają dalej jak nowe :) Być może znacie szybsze sposoby:) Mnie ten cif uratował przed wymianą paneli w najbliżzych latach :))) Tylko trzeba go dobrze spłukać później jakimś płynem lub samą wodą :)

#45 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 12:57

Ja mam małe zapytanko.
Ostatnio po umyciu płytek, stają się one straszne siwe... Zawsze patrząc pod światło, błyszczały się, a teraz jak gdyby warstwa kurzu na nich była. Macie jakieś sposoby (mało kosztowne) na nabłyszczenie płytek?

#46 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13852 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 16:29

a nie zmieniałaś środka, którego do tej pory używałaś?

Mogłaś też po prostu dać do za dużo i po zmyciu i wysuszeniu został taki "osad"
nie ma mnie tu i nie będzie.

#47 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 16:56

Elodi, zawsze plytki splukuje sie na koniec zimna czysta woda, sprobuj je tak teraz przeczyscic. No i najwidoczniej zle dobrany zostal specyfik.
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#48 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:13

madzia, bardzo dziękuję za radę z wodą ;) Umyłam jeszcze raz czystą wodą i płytki lśnią! :)

#49 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:26

czyli woda jest dobra na wszytko i jak ekologicznie <umieraam></span>

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#50 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:31

magdaaaaa, nie no, wcześniej były umyte płynem, ale że została "siwizna" to przejechałam po godzinie wodą i jest cacucho :)

#51 myszolina

myszolina
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 28 lipiec 2009 - 09:53

Ja ostatnio zaczęłam kupować środki czystości w komforcie, różne emulsje czyszczące i płyny do mycia i konserwacji podłóg nie mają sobie równych.

#52 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 09:34

mam pytanie o środek do prania dywanów? macie jakiś sprawdzony i skuteczny? jakie są ceny? i czy opłaca się prac takim środkiem po kolanach czy np. zamówić karcher?

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#53 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 10:01

halynka, mogę Ci bardzo polecić vanisha :) Naprawdę może zdziałać cuda. Cena od 10-25zł, w zależności w jakiej formie tego vanisha kupisz (czy w płynie, proszku, czy duży, czy mały).

#54 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 15:12

działa? bo czytałam na innym forum i kobiety wypowiadały się że nie wart swojej ceny

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#55 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 15:34

halynka, ja używałam co prawda na wykładzinie, ale wg mnie działa i jest wart swojej ceny ;)

#56 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 22 wrzesień 2009 - 09:26

kupiłam vanisha w płynie takiego do wykładzin i dywanów ale nie mogę się zmobilizować i wziać za robote :P

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#57 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 22 wrzesień 2009 - 13:34

vanisha

ja czysciłam nim wykładzine , tam chyba jest npisane ze trzeba zrobic piane a potem tylko odkurzyc czy jakos tak , ale ja robiłam piane i troszke szorowałam, u mniefekt był bardzo dobry.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#58 Maszka01

Maszka01
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 22 wrzesień 2009 - 14:51

ja odkryłam serię detergentów W5 - dostępnych w Lidl'u - rewelacja - jest np. taki spray do glazury i szyb - wystarczy spryskać poczekać chwilę, zlać wodą .. i brud i osad z mydła spływa sam z siebie (idealnie też usuwa kamień wokół kranu i inne uparte plamki, które wcześniej musiałam niestety szorować - lepszy od np. takiego cillit bang. wypróbowałam też płyn do szyb tej firmy - i znowu - wymiata wszystkie inne. teraz kupiłam kostki do zmywarki, ale mam końcówkę poprzednich więc muszę poczekać

#59 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 09:41

Maszka01, też zauważyłam że te detergenty z lidla są tanie a skuteczniejsze od wszystkich innych tego typu. polecam

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#60 Maszka01

Maszka01
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 09:59

ciekawa tylko jestem jak niezła to chemia, ale ważne że działa ;)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych