Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Temat pomocy: Wyszukiwanie


Funkcja wyszukiwania może być wykorzystywana we wszystkich miejscach forum, w oparciu o wprowadzone słowa kluczowe.

Szybkie wyszukiwanie
Dostępne poprzez wpisanie słów kluczowych w pasku wyszukiwania, znajdującego się w w prawym górnym rogu strony. Umożliwia natychmiastowe znalezienie interesujących nas informacji, bez określania dodatkowych kryteriów.

Zaawansowane opcje
Funkcja jest dostępna przez kliknięcie w advanced_search.png znajdujący się w polu wyszukiwania. Do wyboru mam kilka kryteriów wyszukiwania pozwalających na otrzymanie bardziej konkretnych wyników:

  • Znajdź słowa - wyszukiwanie na podstawie słów kluczowych
  • Znajdź autora - wyszukiwanie w oparciu o nazwę użytkownika
  • Znajdź wg daty - wyszukiwanie w zadanym przedziale czasowym
  • Znajdź w forum - wyszukiwanie w określonych forach (zaznaczenie kilku forów następuje poprzez przytrzymanie klawisza Ctrl

Mimo tego że wszystkie pola są opcjonalne, należy wybrać minimum jedno kryterium wyszukiwania.

Wyniki
Po wciśnięciu przycisku "Wyszukaj", następuje przekierowanie na stronę z wynikami. W jej górnej części znajduje się pasek zakładek, który porządkuje wyniki wyszukiwania w oparciu o istniejące moduły. Na przykład dla słowa kluczowego test w zakładce "Fora" zostanie wyświetlona lista tematów spełniających to kryterium, a w zakładce "Użytkownicy" - lista użytkowników, w których nazwie znajduje się fraza test. Pod paskiem zakładek mamy do wyboru dwie opcje umożliwiające sortowanie wyników według trafności lub czasu. Szukane słowo kluczowe zostaje podświetlone.