Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Temat pomocy: Tematy i fora


Przeglądanie forów
Listę forów możesz wyświetlić klikając w odnośnik "Forum" znajdujący się na szczycie każdej podstrony. Aby przejść do wybranego forum, kliknij jego nazwę. Forum jest podzielone na kategorie.
 
Klikając w przycisk cat_minimize.png znajdujący się po prawej stronie nazwy kategorii możemy ukryć jej zawartość, a klikając w przycisk cat_maximize.png ponownie odsłonić.

f_icon_read.png Forum zwykłe, brak nieprzeczytanych postów
f_icon.png Forum zwykłe, zawiera nieprzeczytane posty


Przeglądanie tematów
Każde forum zawiera listę tematów. Podobnie jak w przypadku forów, także tematy są specjalnie oznakowane poprzez odpowiednie ikony.

t_unread.pngTemat zwykły, zawiera nieprzeczytane posty
 t_locked.png Temat zamknięty, nie zostaną udzielone żadne nowe odpowiedzi

Możesz również spotkać się z taką ikoną (lub jej drobną wariacją), informującą o twoich odpowiedziach w temacie:t_read_dot.png

Aby dodać nowy temat, kliknij przycisk "post-1-0-08852500-1384416738.png”. Może on nie być dostępny we wszystkich forach. W działach, w których nie masz uprawnień do tworzenia nowych tematów zobaczysz komunikat "Nie możesz napisać tematu".

Może się zdarzyć, że forum będzie zawierało więcej niż jedną stronę tematów. Zobaczysz wtedy "(X stron)" pod listą tematów wraz z przyciskami pozwalającymi na nawigację między stronami. Użyj tych przycisków w celu wyświetlenia tematów z innych stron.


Odpowiadanie
Aby dodać swoją odpowiedź w temacie, naciśnij przycisk "post-1-0-26267900-1384416973.png". Opcja ta nie będzie dostępna, jeśli temat zostanie zamknięty. Zamiast niej wyświetli się " Temat jest zamknięty". Jeżeli natomiast nie masz odpowiednich uprawnień do udzielenia odpowiedzi, zobaczysz komunikat "Nie możesz odpowiedzieć".
Aby zacytować inny post, możesz albo użyć przycisku "Odpowiedz" znajdującego się pod nim, albo użyć opcji cytowania. Cytowanie jest przydatne, gdy chcesz odwołać się do więcej niż jednej wypowiedzi w swoim poście. Kliknij w przyciski "Cytuj" znajdujące się pod postami, które chcesz zacytować.  Możesz też zacytować fragment posta. Należy wtedy zaznaczyć wybrany fragment a następnie kliknąć w "Cytowanie selektywne"

Możesz również napisać post używając okna szybkiej odpowiedzi znajdującego się pod każdym tematem. Wysłanie go zatwierdzisz przyciskiem Napisz.

W swoich postach, obok przycisków odpowiedzi i cytowania możesz także zobaczyć przyciski "Edytuj". Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz edytować własne posty. Zauważ, że opcje te mogą nie być dostępne po upłynięciu zdefiniowanego przez administratora czasu.